Bölgeden

“Bilimin en eğlenceli hali” Tekira’da ilgi odağı oldu

“Bilimin en eğlenceli hali” Tekira’da ilgi odağı oldu

Süleymanpaşa Belediyesi Tekira Alışveriş Merkezi’nde hafta sonu stant açarak “Bilimin en eğlenceli hali” projesini AVM ziyaretçilerine tanıttı.

dsc_4661 dsc_4666

Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde ilk dönem eğitimleri devam eden ve ikinci dönem kurs kayıtlarının başlayacağı Robot, Kod ve 3D Yazıcı Atölyesi’nin tanıtımını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri miniklerin yanı sıra büyüklerin de ilgi odağı oldu.

dsc_4676 dsc_4679

İki gün boyunca Tekira AVM’de açılan stant ile vatandaşları bilgilendiren ekipler, kayıtların 20 Aralık Salı günü www.suleymanpasa.bel.tr adresi üzerinden alınmaya başlanacağını ifade ettiler.

3D YAZICI ATÖLYESİ

dsc_4682 dsc_4683

Hayal et – Tasarla – Üret

En sevdiğiniz aksesuarınızı 3 boyutlu programlarda çizip 3d yazıcı ile buluşturun. Atölye sonunda kendi tasarladığınız ürünü yazıcıdan çıkartın.

KOD ATÖLYESİ

Eğlen – Öğren – Üret

dsc_4685 dsc_4691

Algoritmik düşünce sistemlerini nasıl geliştirebileceğini öğren. Problem üreten değil, problem çözen bir neslin öncüsü ol. Teknolojiyi sadece kullanan değil, teknolojiyi üreterek geleceği şekillendir.

ROBOT ATÖLYESİ

Çözümle – Birleştir – Yürüt

Problem çözme, bilim, mühendislik, iletişim, özgüven, yaparak öğrenme. Robot teknolojisi, yaratıcı oyun ve öğrenme sayesinde gelecek kuşaklara ilham vererek yaptıklarını geliştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL