Güncel Manşet

Bilişim ve İnternet Dünyası Geleceğin En Önemli Alt Yapısı Olacak

Bilişim ve İnternet Dünyası Geleceğin En Önemli Alt Yapısı Olacak

 Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günlerinde yaptığı konuşmada, girişimcilik ve fark yaratmanın gerekliliğine dikkat çekerek, gençlerin teknolojiyi yakından takip etmeleri gerektiğine önemle dikkat çekti.

20140506_111445 20140506_111522

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Kariyer Günleri” çerçevesinde, Keşan İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu.

20140506_111629

06 Mayıs Salı günü saat 11.00’da, gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Helvacıoğlu, girişimcilik çerçevesi içerisinde öğrencilerin yolunu açan ve onlara yol haritasını gösteren sohbet şeklinde bir sunum gerçekleştirerek şunları ifade etti;

Gençler İnterneti Sadece Sosyal Medya Olarak Kullanmamalı.

“Hem Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı hem de iş dünyasının bir mensubu olarak bugün siz değerli kardeşlerimize yol gösterici bilgiler vereceğiz. Yenidünya düzenin de girişimciliğin yeri çok önemli. İçinde bulunduğumuz günümüz şartlarında devamlı yenilenmek zorundasınız. Teknolojiye yakın olun. Bazen anne ve babalarınız “Kalk Bilgisayar Başından Biraz Ders Çalış” diyebilir. Bu konuda velileri de uyarıyoruz. Bırakın gençler zamanının bir kısmını bilgisayar başında geçirsin. Güncel bilgilere ulaşsın, dünyada neler oluyor anında takip etsin. Sadece ders değil her anlamda kendinizi güncel tutmanız gerekiyor. Bilişim ve internet dünyası geleceğin en önemli alt yapısı olacak. İnternet ve teknoloji ile yakından ilgilenen, bilgisayarı gerektiği gibi kullanan gençlere, veliler kızmak yerine destek olmalı, onları teşvik etmeli. Gençler de interneti sadece sosyal medya olarak kullanmamalı. Dünya tek pazar haline geldi. Girişimci kazanacak ve ayakta duracak. Sizler çok önemlisiniz. Daha da çaba harcayarak çok daha önemli olacaksınız. Çünkü sizler geleceksiniz.”

Aileleriniz Size Eğitimlerinizi Miras Bıraksın…

Eve gittiğinizde ailelerinize onlardan miras istemediğinizi, size ev ve araba almamalarını söyleyin. Sizlere eğitimlerinizi miras bıraksınlar. Tüm harcamalarını sizlerin eğitimleri üzerine yapsınlar. Ancak bu sayede fark yaratabilirsiniz. Günümüzde üniversite mezunu olmak, bilgisayar bilmek, bir yabancı dil bilmek farklılık değil. Bunlar zaten olması gereken standartlar. Siz değerli gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip doğru yönlendirebilmeliyiz. Sizlere yol göstermek istiyoruz.

6 Kızının da Çeyiz Sandığına Diplomalarını Koyan Baba…

Helvacıoğlu, öğrencilerle yaptığı sohbette, Türkiye ve hatta dünya çapında ünlü bir markanın sahibi olan bir iş adamının, 6 kızını evlendirirken çeyiz sandıklarına diplomalarını koyarak, onlara eğitim miras bıraktığını ve bunun en önemli ve en değerli miras olduğunu ifade ederek gençlerin anne ve babalarından kendilerine harcayacakları parayı eğitimlerine yatırmaları konusunda ısrarcı olmalarını söyledi.

20140506_114919

Öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerinde katıldığı ve sohbet şeklinde geçen etkinliğin sonunda, Mustafa Helvacıoğlu’na Okul Müdürü Latif Yavuz tarafından öğrenciler adına çiçek takdim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL