Güncel Manşet Spor Okuma Sayısı: 26

Binali Kartal,TÜFAD’ın İftarına katıldı.

HAKEM ODASI’ NIN VE KEŞAN PSOATSI’NI YAZARI BİNALİ KARTAL TÜFAD’ IN İFTARINA KATILDI TÜFAD-Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İstanbul Şubesinin 29 Temmuz 2013 günü verdiği iftar yemeğine Şube Başkanı Sayın Rıza ÇAVUŞOĞLU’ nun..

Binali Kartal,TÜFAD’ın İftarına katıldı.
HAKEM ODASI’ NIN YAZARI BİNALİ KARTAL TÜFAD’ IN İFTARINA KATILDI

HAKEM ODASI’ NIN VE KEŞAN PSOATSI’NI YAZARI BİNALİ KARTAL TÜFAD’ IN İFTARINA KATILDI

TÜFAD-Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İstanbul Şubesinin 29 Temmuz 2013 günü verdiği iftar yemeğine Şube Başkanı Sayın Rıza ÇAVUŞOĞLU’ nun daveti üzerine Hakem Odası ve Keşan Postası  yazarı ve spor yorumcusu sıfatımla katıldım.

İftar’ da futbolun önemli unsurlarından biri olan Antrenörlerle aynı masa etrafında manevi bir ortamda sohbet etme imkânı buldum. Misafir olduğum sofra hakikaten samimi, içten ve günün anlamına uygun bir sofraydı.

 

Burada benim asıl üzerinde duracağım husus, İstanbul’ da 2500 üyesiyle büyük bir sivil toplum örgütü olan TÜFAD geçmişte yapılan hatalardan ders almış olmalı ki, başkan olarak seçtikleri çok değerli bir isimle gerçekleri görerek, önlerine bakmaya başlamışlar. Gerçeklere ayna tutarak olumlu manada güzel bir topluluk haline gelmişler.

İlk kez bir iftar yemeği tertip edip kaynaşmayı sağlamış ve güzelliklerin yavaş yavaş ortaya çıkmasına vesile olmuşlar. Kendilerini gönülden tebrik ediyorum.

 

Gecede TÜFAD Yönetim Kurulu ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Veysel KÜÇÜK yaptığı konuşmada Türk Sporunun Yabancılaşması ve kendi özünden uzaklaşmasına değinmesi ve bu konuyu işlemesi acaba biz bizden gidiyor muyuz sorusunu aklıma getirmedim de değil.

Değerli okurlarım 75 milyon nüfusa sahip koskocaman bir ülkeyiz ama Sporumuz devşirme yabancılardan medet umar hale gelmiş durumdadır. Böyle manevi bir günde sayın hocamızın bu hususu gündeme getirmesi salonda bulunan antrenörlerin içini burktu. Gerçekleştirilen sunumun ardından katılımcılar acaba ülke sporu nereye gidiyor sorusunu kendilerine sorarak iftar yemeğinden ayrıldılar.

Evet, bence yöneticilik bu olsa gerek. İyisini yapmaya çalışacaksın, yapamadıklarını kamuoyunun önüne sürerek herkesin kendi kendini sorgulamasını sağlayacaksın.

TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Sayın ÇAVUŞOĞLU bize mükemmel bir ev sahipliği ve iftar sunumunun yanında, sportif olarak da herkes’ in güzellikleri yakalama yolunda iyi niyetli katkı sağlamaları gerekliliğini vurgulamaya çalıştı. Sayın Başkan göstermiş olduğu misafirperverliğini bizleri bizzat uğurlayarak taçlandırmış oldu.

 

Gecede bahsetmeden edemeyeceğim diğer bir konuda Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Aziz YENİAY’ ın ilçesinde sporun gelişimi ve kitlelere yayılması için yaptığı çalışmaları hazırlatmış olduğu slayt gösterilerle sunumunu izledikten sonra gerçekten çok güzel işler yaptığını gördük.

Slayt’ taki en önemli tezi şuydu;

SPOR BİR YARIŞ OLSADA YAPANIN KAYBETMEDİĞİ GÜZEL BİR AKTİVTEDİR.

Bu güzel söze katılmamak mümkün mü?

 

Gecede Hakem Odası adına en memnun olduğum şeylerden biri de Hakem Odası sitesinin genel olarak spor kulüpleri ve Antrenörler tarafından beğeniyle takip edilmesini duymam oldu. Demekki Hakem Odası kadrosu olarak çok güzel şeyler yapıyoruz.

 

Hakem Odası ve Keşan Postası Yazarı ve Spor Yorumcusu sıfatımla katıldığım TÜFAD’ ın verdiği iftar yemeğini, aynı zamanda faydalı bir organizasyon haline getirerek katılımcılara güzel bir gece sunan Başta TÜFAD Başkanı Sayın Rıza ÇAVUŞOĞLU olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bu güzellikleri, samimi ve içtenlikleri spor camiasının her alanında görmeyi arzu ettiğimi bildiriyor, tüm okurlarıma sağlık, mutluluk ve güzel bir yaşam diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL