TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Köşe Yazısı Video Galeri Okuma Sayısı: 1.466

Bir avuç sevgi…

Bütün hayatımızı onu arayarak geçiririz neredeyse. Sevgi, şu kısacık ömürde bizim sıcaklığına en çok ihtiyaç duyduğumuz manevi hissiyattır. Onun gücüyle ayakta kalır,  yine onun gücüyle hayatla savaşırız. Ne, “Sevgililer Günü”..


Bütün hayatımızı onu arayarak geçiririz neredeyse. Sevgi, şu kısacık ömürde bizim sıcaklığına en çok ihtiyaç duyduğumuz manevi hissiyattır. Onun gücüyle ayakta kalır,  yine onun gücüyle hayatla savaşırız.
Ne, “Sevgililer Günü” gibi tek bir güne  sığar, ne de kocaman bir pırlantaya değişilir. Çünkü sevgini vermek, öyle ağdalı sakızlı süslü sözlerle veya maddi değeri yüksek hediyelerle ölçülmez. Tam aksine basit ama içten gelen ifadelerle hissettirilir.

Örneğin; sevgi onun yorgun olduğunu anlayıp, ona kahve yapmak ya da dertli olduğunu görüp derdini paylaşmak, onu canı  gönülden dinlemek, yargılayıp tenkit etmeden olduğu gibi kabul etmek, yüreğinin içine işleyecek tatlı bir bakışla gözlerine bakmak, yaptığı yemeği veya pastayı, böreği beğenmeseniz bile, “Çok güzel olmuş ellerine sağlık” demektir… anlamaktır, yüreğinin taa derinlerinde hissetmek…

Ama sadece insanları değil, yemyeşil doğanın koynunda açan çiçeği, rengarenk kanatlarıyla havada uçuşan kelebeği, gökyüzünün maviliğinde süzülen kuşları, soğukta üşüyüp çekildiği kuytuda tarafımızdan yemek verilmesini bekleyen ilgiye muhtaç sokak hayvanlarını, sonbaharın sararan yaprağını, gülün cezbeden kokusunu, pamuk şekerin çocukluğumuzu hatırlatan pembesini, nefes alan almayan her varlığı karşılıksız ve içten sevmektir… Sevgi yaşam sanatıdır.

Hiçbir şey insanı sevgiden daha güzel yaşatıp, insanı daha özel kılamaz ve sandığımızın aksine aslında çok basittir sevmek.
Eğer hayatımızda her şey tamam bir tek sevgi eksikse, ömür boyu ona hep özlem duyar hayatı hep eksik yaşarız. Sevmeye ve sevilmeye öncelik veren insanların hayatları hep daha güzel hep daha özeldir.

Sevmek, sevdiğinize seni seviyorum demek için geç kalmayın. Özellikle geçirmekte olduğumuz şu zor zamanlarda onlara daha sıkı sarılın ki, kışlarımız hep baharı yaşasın. Unutmayın dolu dolu yaşamanın yolu sadece sevgiden geçer.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL