Asayiş Okuma Sayısı: 3.156

Bir işadamını tehdit eden 2 kişi serbest bırakıldı

25 Haziran 2020 Perşembe günü saat:09.00 sıralarında meydana gelen Silahla Tehdit-Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak müşteki A.Y. ile yapılan görüşmede aynı gün saat:08.45 sıralarında Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde bulunan ikametinden..

Bir işadamını tehdit eden 2 kişi serbest bırakıldı

25 Haziran 2020 Perşembe günü saat:09.00 sıralarında meydana gelen Silahla Tehdit-Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak müşteki A.Y. ile yapılan görüşmede aynı gün saat:08.45 sıralarında Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde bulunan ikametinden çıkarak aracına bindiğini bu esnada, beyaz renkli bir aracın kendi aracının yanında durarak yolcu koltuğundan tanımadığı kilolu bir şahsın aracına bindiğini ve kendisine silah çekerek tehdit ettiğini, şüpheli şahıstan silahı almaya çalıştığı esnada arbede yaşandığını silahın bir el ateş aldığını arbede sonrası silahı şüpheli şahsın elinden aldığı esnada şüpheli şahısın araçtan inerek uzaklaştığını beyan etti.

Bahse konu olayda herhangi bir ciddi yaralanma durumu yaşanmamıştır.Olayla ilgili olarak yapılan incelemede silahın kuru sıkı olduğu tespit edilmiş ve muhafaza altına alınmıştır.

Şüphelilerin kullanmakta olduğu aracın plakalarının sökülü olduğu tespit edilmiş güzergah kameraları incelendiğinde şüpheli şahsın tespitine yönelik yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren şahsın C. K. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş şüpheli şahıs 26 Haziran 2020 Cuma günü yakalanmıştır.

Şüpheli şahsın alınan beyanında Müşteki şahısla önceki yıllarda birlikte iş yaptıklarını anlaşmazlıklar olması sebebiyle müşteki şahsın kendisine haciz gönderdiğini son 1-2 aydır ekonomik yönden ve ailevi sebeplerden dolayı bunalımda olmasından kaynaklı böyle bir olay gerçekleştirdiğini beyan etmiş olay esnasında aracı kullanması için arkadaşı olan O. A. isimli şahsı çağırdığı olayla hiçbir ilgisi ve bilgisi olmadığını beyan etmiştir.

O. A. isimli şahısta aynı gün yakalanmış yapılan görüşmede olaydan bilgisi olmadığını beyan etmiştir. Şüphelilerden O. A. isimli şahıs emniyetteki ifadesi akabinde serbest bırakılmış ve diğer şüpheli C. K. isimli şahıs ise 26.06.2020 günü mevcutlu olarak Savcılığa intikal ettirilmiş buradaki işlemleri akabinde Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL