Siyaset

Bircan 8 Mart’ı Keşanlı kadınlarla kutladı

Bircan 8 Mart’ı Keşanlı kadınlarla kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Keşanlı kadınları yalnız bırakmayarak, 8 Mart’ı Keşanlı kadınlarla kutladı.

3 AhcF1Fg4g0Wg6TnUvH2h2SL9WEpFQfdFwuG_yceQzPK0 AhrYl5rh9PUc5QgWKMBtLFCC8cL4rqKG-JhszOZM27vc AhXyme0KmxKIfYNrqal3q_JjsqeLG-G77cKbsXSOJAFn

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan sabah Keşan CHP Kadın Kolları İlçe Başkanlığının Atatürk Anıtına çelek koyma törenine katıldı.

AiFrFYzTjJgalAJsYMLRUSAb4Vbq0q5Owfu9U0wKU3f2 AiLUNgtmCpDcNl6Ep6FLe3cavnjlCrGDcZeflJVc9717 AiPwtM-k5tb-OvEMFb4Uom2jqXuBK8E9n1siXxYUJnRV Ajgwu0-dRLQFOPiHaONj6_zwzA7NI5Xm5M90O7DDrLD6

Çelenk töreninden Keşan CHP Kadın Kolları İlçe Başkanlığının 8 Mart için kadınlara düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldı. Kahvaltıya gelen Keşanlı kadınlarla tek tek görüşen ve günleri kutlayan Bircan, burada yaptığı konuşmada çağdaş toplumun kadın erkek eşitliğinden geçtiğinin altını çizdi. Türkiye’de kadınların dünyanın birçok ülkesinden önce yasal haklarına kavuştuklarını vurgulayan Bircan, “Mustafa Kemal Atatürk kadınlarımızın haklarını almasında öncü olarak, büyük önderliğini batıya ve dünyaya bir kez daha göstermişti. Çünkü Türk kadınının nasıl güçlü, fedakâr ve imkânı oldukça başarılı olacağını en yakından Kurtuluş Savaşımızda görmüştü” dedi.

AjuIeQff1QlwxCeI2fnhjOoJDIgOI5lGYxHnSN4suCqz Akr_135qyF_5c7tXs9hTez0sZujv1iy9LT4k0webdLLk AkX5bH2xQAhajH5wmvoz15RCpnC8wozVsoZDMX8Uto4M AlVXL3Z0BNHvANOHWnEcbJtMZozkSvJphesxSXTZWKeD

Keşan Belediyesi’nin düzenlediği Kadınlar matinesine de katılan Erdin Bircan, kadınlara karanfil dağıtarak kadınlar gününü kutladı. Burada da bir konuşma yapan Bircan, kadınların bugün yaşadığı sorunlara değindi. “Kadınlarımız Mustafa Kemal Atatürk zamanında aldıkları yasal haklarından sonra toplumsal yaşamda maalesef hak ettikleri yere gelememişlerdir. Son yıllardaki AKP politikalarıyla kadınlar için yaşam kâbusa dönmüştür. Gün geçmiyor ki bir kadına yönelik şiddet ve maalesef kadın cinayeti haberiyle karşılaşmayalım. Kadını eve hapsetme amacında olanlar, kadın cinayetlerini, kadına yönelik şiddeti çözemez. TBMM’de de dile getirdiğim gibi bu AKP tarafından sözde muhafazakârlık adı altında uygulanan cinsiyetçi politikaların yarattığı felakettir” diyen Bircan, kadın erkek eşitliğinin CHP’nin olmazsa olmazlarından olduğunun da altını çizdi.

AmojiCtt6X0UBtl9J6vQNCK6fPARauL51SRLU2Nj0eK4 AmUZBRfXDdqvFkFKyrxou_9KgpIKnBcI-9BvXYnGv2x4 AryLZ0aVyxNLZMh_szLbUjCuXNqL1BkP8QmwuEP17xxb At-HbTpSlqc_ZgbLgyyfu-LRNvMKgz5eOE1MqbTgc6nv

Keşan Belediyesi’nin yaptırdığı atıksu arıtma tesisinde de incelemelerde bulunan Erdin Bircan, bu tesis hakkında Belediye Başkanı Mehmet Özcan’dan bilgi aldı.

AtlcV3Ga72gMw7gRPuPQLKIxIiS1rB-2vPBdtCJOnuJT AvWhtRcE0c14CwpYr57PbzTmqy9FNM4wwqhxHnFHdfpg

Daha sonra Belediyeye geçen Erdin Bircan, Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alış verişinde bulunan ikili, Keşan’ın sorunlarını masaya yatırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL