Güncel Siyaset

Bircan açıkladı “Patlamanın olduğu alan Barış ve Kardeşlik Meydanı olsun”

Bircan açıkladı “Patlamanın olduğu alan Barış ve Kardeşlik Meydanı olsun”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Cumartesi günü Ankara’da yüzden fazla yurttaşımızın katledildiği alanın isminin Barış ve Kardeşlik Meydanı olması için parti olarak çalışma başlattıklarını söyledi.

erdin-bircan-kursu-300x167 31833262

CHP’li Erdin Bircan Barış Mitingi için Ankara Garı kavşağında toplanan yurttaşlarımızın yaşamını yitirdiği alanın isminin Barış ve Kardeşlik Meydanı olması için çalışma başlattıklarının bilgisini verdi.

indir

CHP’li Bircan, “ Bu teklifi İzmir Milletvekilimiz Gazeteci Mustafa Balbay dile getirdi.  Gelin bu gar kavşağının adını Barış ve Kardeşlik Meydanı olarak değiştirelim. Buraya güzel bir kardeşlik heykeli dikelim. Yaşamını yitiren yurttaşlarımızın isimleri de bu heykelde ölümsüzleşsin” dedi.

CHP olarak bu teklifi gerekli mercilere bildireceklerini söyleyen Erdin Bircan, “Olay gününden beri ben ve birçok milletvekili arkadaşım vatandaşlarımızdan telefonlar, mesajlar alıyor. Ortak talep bu alanın Barış ve Kardeşlik Meydanı olması. Barış ve kardeşlik için Ankara’da toplanan ve yaşamını yitiren yüzden fazla yurttaşımız için, onların aziz hatıraları için Gar kavşağının adını Barış ve Kardeşlik Meydanı yapalım.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL