HESABIM
Üye Ol

Bircan: Binali Yıldırım yeni sistemi anlamamış

Bircan: Binali Yıldırım yeni sistemi anlamamış

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan Keşan’da yoğun bir programla yurttaşlarla buluştu. Bircan Edirne’de konuşan Binali Yıldırım’a da yanıt vererek, “Binali Bey yeni sistemi anlamamış hala seçimden sonra başbakan kalacağını sanıyor. Edirne’de yapmadıkları işleri yaptık diye anlatıyor. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar gidiciler” diye konuştu. CHP Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin buğday hasatı...

Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:690 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan Keşan’da yoğun bir programla yurttaşlarla buluştu. Bircan Edirne’de konuşan Binali Yıldırım’a da yanıt vererek, “Binali Bey yeni sistemi anlamamış hala seçimden sonra başbakan kalacağını sanıyor. Edirne’de yapmadıkları işleri yaptık diye anlatıyor. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar gidiciler” diye konuştu.

CHP Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin buğday hasatı yapan çiftçilerle Toprak Mahsulleri Ofisinde bir araya gelerek, “Çiftçilerimize hayırlı hasatlar dilerim. Mahsulleri bereketli olsun. 24 Haziran’dan sonra çiftçimizin mahsulü para edecek” dedi.

Bircan Keşan TMO’da çiftçilerle buluşarak, mahsulleri bereketli olsun temennisinde bulundu. Bircan AKP döneminde çiftçilerimizin üretim maliyetinin bile karşılanmadığını hatırlatarak, “24 Haziran’da Türkiye’de CHP’yi iktidar ve Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapınca çiftçimizin mahsulü para edecek. Girdi maliyetlerini azaltacağız. Mazotu 3 liradan vereceğiz. Gübreden, tohuma bir çok ürünün vergisini düşüreceğiz. Anayasal hak olan ve AKP’nin 16 yıldır vermediği milli gelirin yüzde 1’ini çiftçilerimize harcayacağız” diye konuştu.

Bircan, Başbakan Binali Yıldırım’ın hafta sonu Edirne’den yaptığı açıklamaları da eleştirerek, “Binali Yıldırım yeni sistemi anlamamış. Hala seçimden sonra Başbakan olacağını sanıyor. Edirne’de yapmadıkları işleri yaptık diye anlatıyor. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar gidiciler. Diyor ki, ‘Edirne’ye 9 hastane açtık’ İpsala ve Keşan hala açılmadı nasıl 9 hastane açtınız? ‘Enez Hastanesi de kısa sürece açılıyor’ diyor kaç sene önce açmanız gerekiyordu ondan hiç bahsetmiyor.

Daha başlamadıkları Keşan-Enez için de Binali Bey, “Keşan-Enez yolunu da kısa sürede tamamlıyoruz” diye kandırıyor.

 

Yine Binali Beye göre Çakmak Barajı bitmiş, sulama yapılıyormuş. Daha sulama ihalesi yapılmadı. Halkımız gerçekleri görüyor. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” dedi.

Bircan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, 24 Haziran’da Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında ülkenin huzur ve güven içerisinde olacağını kaydederek, “Sanayicimizin, esnafımızın yaratılan güven ortamında işleri açılacak. Edirne’de 4-0, Türkiye’de CHP’yi iktidar ve Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız” diye konuştu.

Bircan ve beraberindeki CHP heyeti daha sonra Keşan Lokantacılar ve Kahveciler, Berberler ve Kuaförler, Madeni Eşya ve Demirciler, Bakkallar ve Manavlar, Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar, Dülgerler İnşaat Sanatkarları Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarları Odalarının Başkanlarıyla bir araya geldi. Keşan’ın sorunlarını anlatan oda başkanlarını dinleyen Bircan, “Ben seçildiğim günden beri hep yapıcı politikalarla iş üretmeye çalıştım. Mecidiye taş ocaklarının kapanması bu çabanın ürünüdür. Muhalefet vekili olarak yapabildiklerimiz sınırlıydı. Şimdi 24 Haziran’dan sonra iktidar vekili olunca tüm sorunları çözeceğiz. Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Yapamayacaklarımız içinse söz vermeyeceğiz. Hep ilkeli siyaset yaptım, yapmaya devam edeceğim” dedi.

Bircan akşam Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın Paşayiğit Mahallesinde vermiş olduğu iftara katılarak yurttaşlarla bir araya geldi.

İftar sonrası Paşayiğit Mahallesinde kahveleri ziyaret ederek, yurttaşlarla görüşen Bircan, “24 Haziran’da CHP iktidarında, Sayın Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığımızda çiftçi mazotu 3 liradan alacak” müjdesini yineledi.

Paşayiğit Mahallesi’nde gerçekleşen mahalle ziyaretlerinde Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve CHP Edirne Milletvekili ve Milletvekili Adayı Erdin Bircan’ın yaptığı konuşmaları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı