Güncel Siyaset

Bircan: “Edirne Cumhuriyetin kalesidir”

Bircan: “Edirne Cumhuriyetin kalesidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne’de Belediye tarafından düzenlenen Cumhuriyet kortejine katıldı. Bircan, “Şanlı Edirne, onurlu Edirne Cumhuriyetin kalesidir. Cumhuriyetin doğum gününü Atasının mirasına yaraşır şekilde kutlamıştır” dedi.

12074866_905270389550854_3316473611374069661_n

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabulü için Valiliğe giderek, protokol bayram kutlamasında bulundu. Buradan halka açık törenlere geçen Erdin Bircan, geçit törenini izledi. Törenlere Edirne halkı coşku ile katıldı.

KORTEJ TÖREN

Tören sonrası Uzunköprü’ye geçen Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la birlikte, Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi Muharrem Özgen’in nikahında şahitlik yaptı. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’in kıydığı, Pankobirlik Başkanı Ramis Özgen’in de kardeşi olan Muharrem Özgen ile Ayten Altınbaş’ın nikahında konuşan Bircan, “29 Ekim gibi en büyük bayramımızda, en anlamlı günde evlenen Muharrem Ağabeyimi ve Ayten Hanımı kutluyorum” dedi.

KORTEJ2 NİKAH

Uzunköprü’den Çorlu’ya giden Erdin Bircan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu havaalanında karşıladı. Çorlu’da Cumhuriyet Mitingi yapan Kılıçdaroğlu Trakyalılardan CHP iktidarı için destek istedi. Coşkulu Trakyalılara konuşan Kılıçdaroğlu, “Atatürk’ümüzün evlatları Trakyalılar size şunu yapın dememe gerek yok. Cumhuriyetin sahibi ve bekçilerisiniz” diye konuştu. Akşam ve soğuğa rağmen alanı dolduran Trakyalılar CHP iktidarı sözü verdi.

MİTİNG 2

Çorlu mitingi sonrası Edirne’ye geri dönen Erdin Bircan, Belediyenin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı. “Cumhuriyete inanmış, Atatürk’ün evlatları soğuk havaya rağmen Edirne sokaklarını doldurdunuz, size minnettarız” diyen Bircan, yoğun kalabalıkla Atatürk Anıtına kadar yürüdü. Erdin Bircan “Şanlı Edirne, onurlu Edirne Cumhuriyetin kalesidir. Cumhuriyetin doğum gününü Atasının mirasına yaraşır şekilde kutlamıştır. Edirneli olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu. Yürüyüş sonrası Atatürk anıtında marşlar söyleyen Edirneliler Saraçlar Caddesindeki Belediyenin düzenlemiş olduğu Cem Adrian konserini coşkuyla dinledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL