Güncel Siyaset

Bircan: “Ergene, Ergene, Ergene”

Bircan: “Ergene, Ergene, Ergene”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan, Çevre Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile bir araya gelerek, Ergene’nin tüm Trakya’nın en büyük sorunu olduğunu aktararak, “Ergene, Ergene, Ergene diyorum. Ergene’yi temizlemek Bakanlığınızın önceliği olmalıdır” dedi.

AsNMp66ZJZiU3Q3OaWudVRq75J4_BgnaX6K_ttfg7Iz7 AoMh2oQ37AphO2L4uZIab94hqDM0wqX1E9uzAAu4vVtD

Çevre Komisyonu üyeleri ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile toplantı yapan CHP’li Erdin Bircan bölgenin çevre sorunlarını Bakana iletti. “Ergene’nin temizlenmesi en önemli ihtiyacımızdır. Ergene’de normalde 0.1-0.2 olması gereken arsenik oranı, Uzunköprü lokasyonundan alınan su örneğinde 20.8 miligram olarak tespit ediliyor. Bu su canlı barındıramaz ve tüm çevresine, ekosisteme zarar vermektedir” diyen Bircan, yeni bakandan destek beklediğini açıkladı. Ergene’yi kirleten sanayi tesislerine Bakanlığın etkili denetimler yapması gerektiğini Bakana aktaran Bircan’a Çevre Bakanı “Ergene için birlikte çalışma ve bir an önce Ergene’nin temizlenmesi için atılacak tüm adımları birlikte atma” sözü verdi.

5dfe6f83-d7d6-4570-8d38-25145191c118

Taş ocaklarının çevreye verdikleri zararları da Bakana ileten Bircan, taş ocaklarına ve diğer ocaklara, madenlere Çevre Bakanlığının sürekli denetim yapması gerektiğinin altını çizdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL