Güncel

Bircan Gazeteciliğin yargılandığı davada

Bircan Gazeteciliğin yargılandığı davada

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve CHP Milletvekilleri, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yargılandığı MİT TIR’ları davasına destek için adliyeye gelerek, “Gazeteciliğin yargılandığı, hukuk tarihimizin en talihsiz, en hukuktan uzak davalarından birinde gazeteciler ve milletvekili arkadaşımıza destek için her zaman yanlarında olacağız” dedi.

whatsapp-image-2016-11-16-at-09-53-57 whatsapp-image-2016-11-16-at-10-36-18

 

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve çok sayıdaki CHP Milletvekili Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmesi Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’ları davasına CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun dosyasının da eklemesi ile Çağlayan Adliyesinde görülen davaya destek için adliyedeydi. Bircan ve Milletvekilleri gizlilik kararı gerekçe gösterilerek Milletvekillerinin dava salonuna alınmadığı duruşmayı adliyede takip etti.

whatsapp-image-2016-11-16-at-10-36-24 whatsapp-image-2016-11-16-at-10-37-10

Bircan bu yargılamanın bir hukuk devletine yakışmadığını belirterek, “Bu davada yargılanan gazeteciliktir. Gazetecilik hiçbir demokratik, hukuk devletinde bir yargılamanın konusu olamaz. Türkiyemizi gazetecilik faaliyetini yargılamaya çalışacak bir adalet anlayışına hapsedenler eninde sonunda bunun hesabını verecektir” dedi.

 

MİT TIR’ları davasını baştan itibaren takip eden Bircan 92 gün tutuklu kalan Gazeteciler Erdem Gül ve Can Dündar’ı Silivri Cezaevinde iki kere ziyaret etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL