Siyaset

Bircan: “Gerçekler AKP’lileri çıldırttı”

Bircan: “Gerçekler AKP’lileri çıldırttı”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada, AKP’nin CHP’nin seçim bildirgesinden kopya çektiği konuları anlatmasına dayanamayan AKP’li milletvekilleri Genel Kurulda bağırarak Bircan’ı durdurmaya çalıştı. Erdin Bircan, “AKP’liler doğruları duyunca çıldırdılar. Anlattıklarımın doğru olduğunu bildikleri için de terbiyesizce ithamlarda bulundular. Ama bizim sesimizi kısmaya onların gücü yetmez” dedi.

erdin-bircan-kursu-300x1671-300x1672-300x167

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, TBMM Genel Kurulunda Uzman erbaşların memuriyete geçişlerini düzenleyen 14. Madde üzerine CHP grubunun görüşlerini anlattığı konuşmasında “Bizim seçim beyannamemizdeki konuları çalma, aşırma konusunda AKP uzman” dedikten sonra AKP’li vekillerin genel kurulda yoğun gürültü yaptıkları ve “terbiyesiz” diye bağırdıkları gözlendi.

Konuşması ile ilgili açıklama yapan Erdin Bircan, “Görüşülmekte olan torba yasanın 14’üncü maddesi üzerine CHP grubunun görüşlerini anlatıyordum. Konu seçim beyannamemizden AKP’nin çaldığı konulara gelince AKP’li Milletvekilleri adeta çıldırdı. Söylediklerimin hepsinin doğru olduğunu bildikleri için gürültü yaparak ve terbiyesizce sözlerle konuşmamı engellemeye çalıştılar” diyerek AKP’lilerin sözünü kesmeyi başaramadıklarını belirtti. Erdin Bircan, “Bizim sözümüz, Edirnelilerimizin, milletimizin sözüdür ondan AKP’liler ne kadar bağrırsa bağırsın, hakaret ederse etsin sözümüzü kesmeye güçleri yetmeyecek” dedi.

 

TUTANAK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI

Dönem: 26 Yasama Yılı: 1 Tarih: 26.1.2016 Birleşim: 32 Ham Tutanak Sayfası:-

Konuşmacı: ERDİN BİRCAN Seçim Çevresi: EDİRNE

Tutanak Metni:

ERDİN BİRCAN (Edirne) – …
AKP’nin en maharetli olduğu husus çalmaktır. Partimizin beyannamesinden yapılan çalmalar halkımızın yararınadır, diğerleri halkımızın cebindendir. Oradan buradan çalarak yararlanacağınız bir şeyler bulmak istiyorsanız eğer, ustanıza sorun ustanıza. Size kalmış bir mirastır. (AK PARTİ sıralarından “Terbiyesiz!” sesleri)

ERDİN BİRCAN (Devamla) – Sizin hesap makineleriniz yandaşlarınıza çalışır; Cumhuriyet Halk Partisinin hesap makinesiyse sadece ve sadece milletimize çalışır. (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Göreceksiniz, maliyeti sadece yandaş medyanıza aktardığınız para kadar yok, yandaş medyaya aktardığınız para kadar değil bu vereceğiniz arkadaşlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL