Güncel Siyaset

Bircan, “Her an neresi patladı diye düşünerek yaşıyoruz.”

Bircan, “Her an neresi patladı diye düşünerek yaşıyoruz.”

Terör yine Başkentimiz Ankara’yı hedef aldı. Lanet olsun. Onlarca canımızı yine teröre kurban verdik. Her an neresi patladı diye düşünerek yaşıyoruz.

erdin-bircan-kursu-300x1671-300x1672-300x16712

5 ayda ülkenin başkentinde 3’üncü patlama yaşanıyor ama, İçişleri Bakanlığı koltuğunda her şeyiyle bir “bakan” oturuyor. Canlı bombalara, bomba yüklü araçlara, Ülkenin kan gölüne dönmesine “bakıyor”. 400 milletvekili isteyenleri, ya başkanlık ya kaos yazanları, patlamalardan sonra oyumuz arttı diyenleri biliyoruz.

Bu hükümetin terörle mücadeleden anladığı tek şey “yayın yasağı”. Yayın yasağı getirme konusunda RTÜK’ün hızını İçişleri Bakanlığı ve MİT yakalayabilse ülkemizde bir tane terör olayı olmazdı. İletişim araçlarının bu kadar yaygın olduğu bir dünyada en işe yaramaz tedbiri alıyorlar. Her şeyi bir algı yönetimiyle halledebileceklerini sanıyorlar. Bunlar algı yönetmek için çabalarken insanlarımız ölüyor. Ankara cumhuriyetin başkentidir.  Öyle de kalacaktır. Onu bir Ortadoğu başkenti haline getirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan patlama sonrasında “Türkiye, bölgede yaşanan istikrarsızlık neticesinde son yıllarda terör saldırılarının hedefi olmaktadır” açıklamasında bulunuyor. Bu açıklamayı yapan muhalefet parti liderlerinden biri değil, 2002’den beri iktidar olan kişi. İstikrarsız diyerek yine yıllardır yaptıkları gibi algı yönetmeye çalışıyorlar. Bir istikrarsızlık varsa bunun kaynağı da iktidar oldukları halde ülkeyi yönetemeyenlerdir.

İstihbarattan sorumluların tek derdi “Cumhurbaşkanına kim hakaret etti, kim hakareti ima etti” olduğundan asıl işlerini yapmıyorlar. Patlamanın üzerinden 12 saatten fazla zaman geçti hiçbir istifa duydunuz mu?

Ankara’da ölen yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL