Güncel

Bircan kendi ilçesinde konuşturulmadı (Videolu Haber)

Bircan kendi ilçesinde konuşturulmadı (Videolu Haber)

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan kendi ilçesi olan Enez’in kurtuluş gününde AKP’li belediye başkanının talimatı ve onun talimatı ile hareket eden kaymakam yüzünden konuşamadı.

erdin-bircan-kursu-300x1671-300x1672-300x16711CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan,  ilçesinin kurtuluş törenlerine katılmak üzere bulunduğu Enez’de AKP’li belediye başkanının keyfi tutumu nedeniyle Enezlilerin kurtuluş gününü kürsüden kutlayamadı. Enez’in tarihinde çıkarttığı tek Milletvekili olan Erdin Bircan’ın kutlama mesajı da okunmadı.

Enez’in tarihinde çıkarttığı tek vekil olan Bircan’a yapılan bu saygısızlığın kabul edilemez olduğunu söyleyen Enezliler, belediye başkanı ve kaymakama tepki gösterdi.

Erdin Bircan, “Kendi doğduğum, büyüdüğüm yer olan ilçem Enez’de kurtuluş günü töreninde belediye başkanı ve onun talimatı ile hareket eden kaymakam halkı tarafından seçilmiş Milletvekilini, milli iradeyi konuşturtmadı. Bu kabul edilebilecek bir davranış değildir. Anlaşılan benimle hemşehrimin arasındaki asla kopmayacak, kuvvetli gönül bağından rahatsızlık duyanlar akıllarınca halkımla arama girmeye çalışıyor. Onların basit hesaplarına en iyi yanıtı yine Enezli kardeşlerim verecektir” dedi.

         Atatürk’e ve Çanakkale Şehitlerine 1 dakika, 15 Temmuz’a 15 dakika

         Kurtuluş törenlerinde barkovizyon krizi de çıktı. Kurtuluş günü gösterilen videoda Atatürk ve Çanakkale Şehitlerine 1’er dakika yer verilirken kalan 15 dakika boyunca sadece 15 Temmuz anlatıldı.

Bircan seçilmiş milletvekili olarak konuşmasının engellenmesi ve video gösterimi ile Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı şehitlerine yapılan ayıp nedeniyle törenleri terk etti.

Erdin Bircan, “Anlaşın Enez’deki belediye başkanı ve kaymakamın bu ülkeyi kimin kurtardığı ve kurduğundan haberi yok. Milli bilinci olmayanların yaptığı kurtuluş programı da ancak bu kadar olur. Atatürk’e, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı Şehitlerimize yapılan bu ayıbı da kabul etmemiz mümkün değil. Resmi bir program ile video gösteriyorsunuz, bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitleri 1 dakika yer verip 15 Temmuz Şehitlerine 15 dakika ayırmak şehitler arasında ayrım yapmaktır, Bu ülkenin kurucularını yok saymaktır. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Biz yüreğinde Atatürk sevgisiyle dolu olan Enezli hemşehrilerimle her yerde Kurtuluşumuzu kutlarız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL