HESABIM
Üye Ol

Bircan, Keşan’da STK’ları Ziyaret Etti…

Bircan, Keşan’da STK’ları Ziyaret Etti…

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili ve milletvekili adayı Erdin Bircan ve partililer dün, esnaf odalarını ziyaret etti. Saat 16.00 sıralarında başlayan ziyarette Bircan ve partililer, oda yöneticileri tarafından karşılandı. Erkan: “Sorunlarımıza çözüm istiyoruz” Ziyarette konuşan Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan, esnafın çok önemli sorunları olduğunu belirterek, “Esnaftan el emeğinin KDV’si alınıyor. İşler çok iyi seviyede değil....

Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:558 defa okundu.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili ve milletvekili adayı Erdin Bircan ve partililer dün, esnaf odalarını ziyaret etti.

Saat 16.00 sıralarında başlayan ziyarette Bircan ve partililer, oda yöneticileri tarafından karşılandı.

Erkan: “Sorunlarımıza çözüm istiyoruz”

Ziyarette konuşan Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan, esnafın çok önemli sorunları olduğunu belirterek, “Esnaftan el emeğinin KDV’si alınıyor. İşler çok iyi seviyede değil. Ekonomi kötü durumda. Ara eleman yetişmiyor. Ayrıca, Keşan-Enez karayolu halen kötü durumda. İmar sorunlarımız var. Yayla Limanı sorunu halen devam ediyor. Biz, sorunlarımıza çözüm istiyoruz. Sorunlar çözülmediği sürece, eleştirilerimize devam edeceğiz. Fakat, taş ocakları konusunda verdiğiniz mücadeleden ötürü sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bircan: “Sorunlarınız çözümü için birlikte hareket edeceğiz”

Daha sonra söz alan Erdin Bircan ise, şunları söyledi: “Taş ocakları sorunu sadece Mecidiye’nin değil; tüm bölgenin sorunuydu. Bu sorunu diyalog halinde çözüme kavuşturduk. Bir daha taş ocakları açılmayacak şeklinde yazı aldık. Bizler, esnafımızın sorunlarını gerek siz yöneticilerden gerekse birebir yaptığımız ziyaretlerde dinliyoruz ve biliyoruz. Ben şuanda muhalefet milletvekiliyim ama 24 Haziran’dan sonra iktidar milletvekili olacağız. O zaman sorunların çözümü için birlikte hareket edeceğiz. Keşan-Enez Karayolu’nun yapılacağını geçen yıl AKP Milletvekili Rafet Sezen dile getirmişti ama ortada yapılan bir şey yok. Hatta, Başbakan hafta sonu geldiğinde Keşan-Enez Karayolu’nun yapılacağını söyledi. Biz, insanlardan oy almak için onlar gibi kimseyi kandırmadık ve kandırmayacağız. Biz, her zaman olaya gerçekçi bakıyoruz ve bu şekilde çalışıyoruz.”

“Esnaf bakanlığı kuracağız”

Bircan sözlerini şöyle tamamladı: “24 Haziran’da iktidara geldiğimizde, öncelikle esnaf bakanlığı kuracağız. Sorunlara daha hızlı çözüm üreteceğiz. Esnafımızın sorunlarını 24 Haziran’da iktidara geldiğimizde çözeceğiz.”

(Deniz ÇİL)   

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı