Güncel Siyaset

Bircan Yeni Yılı Kutladı…

Bircan Yeni Yılı Kutladı…

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan yazılı bir açıklama yayınlayarak yeni yılı kutladı.

Bircan’ın açıklaması şöyle;

CHP Edirne 25. dönem milletvekili adayı Erdin Bircan. (AA Arşivi - Anadolu Ajansı)
CHP Edirne 25. dönem milletvekili adayı Erdin Bircan. (AA Arşivi – Anadolu Ajansı)

Ülkemiz 2015 yılında en zor yıllarından birini geçirdi. Yoksulluk ve yolsuzluğun alabildiğine arttığı, halkımızın yoksullaştığı bir yılı geride bırakıyoruz. Terör ülkemizin başkentinde bile yüzü aşkın insanımızı aramızdan alırken, dış politikamızda sürekli yapılan yanlışlarla ülkemiz ağır bedeller ödemektedir.

Ekonomimiz sürekli bir kriz halinde, insan haklarında ise dünyada her geçen gün daha gerilemekteyiz. Gerçekleri yazan gazeteciler tutuklanırken, halkımızda adalete olan inanç sıfırlanıyor. Sıfırlama ustası iktidar, en çok gerçeklerden korkmaktadır. Ülkemizin üstündeki puslu hava 2015 yılında iktidar eliyle yoğunlaşmıştır. Cumhuriyetin kazanımlarına saldırının şiddeti artmakta, saldırılar arttıkça ülkemizin dünyadaki saygınlığı azalmaktadır.

,Bütün yaşananlar, içine düşürüldüğümüz karanlık tablo halkımızın gücüyle dağıtılacaktır. Her yeni yıl yeni bir umut, yeni bir başlangıçtır. Bunun için AKP yeni yılın gelişinden de korkar olmuştur. 2016 yılı bizim bu karanlığa karşı mücadelemizi arttıracağımız bir yıl olacaktır. Yokluğun, yoksulluğun, yolsuzluğun olmadı bir ülkede hep beraber barış içinde, kardeşçe yaşamak için hep beraber dayanışma içinde omuz omuza yürüyeceğiz.

Aydınlık yarınlar dileğiyle yeni yılınızı kutlarken; size ve sevdiklerinize nice mutlu ve sağlıklı yıllar diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL