Siyaset

Bircan yurda döndü

Bircan yurda döndü

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Güneydoğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi’nde (GDAÜPA) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni temsilen yaptığı resmi görüşmeleri tamamlayarak yurda döndü.

AliPjVk1-nSfzJEaeFX2tnbPFxKKVwZ2e0f_zX5LI0Q_  AshyK4BgnLtQ7L9Jv2WwXATB5utz63I9Nk6Gs3eOdt9a

CHP Milletvekili Erdin Bircan, Sofya’da TBMM’yi temsilen GDAÜPA’da “GDAÜPA- Bölgesel Sinerji, Stratejik İşbirliği ve Parlamenter Diplomasi” başlıklı uluslararası konferansa katıldı. Bircan, ilk oturumda GDAÜPA ile Avrupa Parlamentosu arasındaki işbirliği anlaşmaları, GDAÜPA Bulgaristan Dönem Başkanlığının önceliklerinin katılımcılara sunulması, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) ile karşılıklı gözlemcilik, Baltık Denizi Parlamento Konferansı’na gözlemci üye olunması gibi başlıklarda Türkiye’nin görüşlerini aktardı.

Konferansın ikinci günündeki oturumda da müzakerelere katılan CHP’li Erdin Bircan, konferans başlıklarının sonuçlandırması, kararlara katkı sundu.

AncQBOQse36SLEyRRJTJuRsjZNfwqXgachOha8cAWSUS

Konferans sonrası Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ile bir araya gelen Erdin Bircan, Bulgaristan’daki Türkler ve ülkenin politikaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Erdin Bircan Sofya temaslarını değerlendirerek, “Çok verimli bir konferans geçti. Bölgesel işbirliği Balkan ülkelerinin ve Güneydoğu Avrupa ülkelerinin ilişkilerini daha da iyi düzeylere çıkaracak. Bu işbirliği dünyadaki herhangi bir savaşın çıkışına da en büyük engeller arasında. Ülkeler arası işbirlikleri bölge barışını kalıcı yapar” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL