HESABIM
Üye Ol

Bircan’dan coşkulu gece mitingi

Bircan’dan coşkulu gece mitingi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan’ın, Uzunköprü Sazlımalkoç Köyünde büyük coşkuyla yaptığı gece mitingi, bir köyde gece yapılan en kalabalık miting oldu. CHP Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gibi gece mitinglerinde halk ile buluşuyor. CHP’li Bircan, Sazlımalkoç gece mitingi öncesi dev katılım ile köy girişinde alkışlarla...

Haberin Tarihi: 11 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:628 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan’ın, Uzunköprü Sazlımalkoç Köyünde büyük coşkuyla yaptığı gece mitingi, bir köyde gece yapılan en kalabalık miting oldu.

CHP Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gibi gece mitinglerinde halk ile buluşuyor.

CHP’li Bircan, Sazlımalkoç gece mitingi öncesi dev katılım ile köy girişinde alkışlarla karşılandı. Bircan’a 2015’te olduğu gibi köylü kadınlar bereketi temsil eden kendi yaptıkları ekmeği verdi. Ekmek hediye eden kadınlar, “Bu sefer Edirne’den 4 vekilin hepsini istiyoruz. Bereket olsun diye bu ekmeği yaptık” dedi. Bircan’da ekmeği alarak “Sözümüz söz, Edirne’de 4-0, Türkiye’de CHP’yi iktidar, Sayın Muharrem İnce’yi de Cumhurbaşkanı yapacağız” diye konuştu. Bircan “Bir köyde böyle bir ilgi, böyle bir coşku, böyle bir gece mitingi Edirne tarihinde ilk. Teşekkürler Sazlımalkoç” diyerek mitinge gelenlere teşekkür etti.

Sazlımalkoç’ta hiç kalabalığın azalmaması nedeniyle uzun süren Miting sonrası Uzunköprü kırcasalih beldesine geç ulaşan Bircan ve CHP’liler burada da büyük coşku ile karşılandı. Burada da geç saate rağmen büyük kalabalıkla miting yapan Bircan, “Ülkemizin en büyük ihtiyacı olan Umut Kırcasalih’de var. Sazlımalkoç’ta var. Uzunköprü’de var, Edirne’de var. Ülkemizin güneşini yine bu topraklardan doğurtacağız. Umudu 81 ile yayacağız” dedi.

Bircan haftasonu yoğun programında Keşan seçim bürosunun açılışını da yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve CHP Milletvekili adayları ile Keşan Seçim Bürosunu açan Bircan, Keşanlılar ile uzun uzun sohbet etti.

Pazar günkü programda Edirne Merkez’de olan Bircan Selimiye Arasta esnafını gezerek, dertlerini dinledi. Bircan Esnafa “24 Haziran’da CHP iktidarında esnafın kira stopajını kaldıracağız” müjdesini ver.

Bircan tüm gün boyunca Edirne Merkez’deki kafeleri gezerek yurttaşların sorunlarını dinledi. Baca esnafını da ziyaret eden Bircan, halk ile de bir araya geldi.

Kadir Gecesinde Edirne Belediyesi tarafından verilen iftara katılan Bircan, iftar sonrasında Mithatpaşa ve Çavuşbey Mahallelerinde yurttaşlarla buluşarak, CHP’nin programını anlattı.

Bircan’ın son ziyareti ülke, bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk sevdalısı CHP üyesi Mukaddes Kokeralp Çırak oldu. Çırak’ın her köşesinde Atatürk olan evine ziyarete giden Bircan, Çırak ile sohbet etti

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı