Siyaset

Bircan’dan Dünya Su Günü Mesajı…

Bircan’dan Dünya Su Günü Mesajı…

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN’ın Dünya Su Günü mesajı

Birleşmiş Milletlerin aldığı kararla 22 Mart tarihi 1993 yılından beri Dünya Su Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

erdin-bircan-kursu-300x1671-300x1672-300x16712

Su yaşamdır. Temiz ve sağlıklı suya ulaşım aynı zamanda temel bir insan hakkıdır. Sularımızı temiz tutmak, gelecek kuşaklara sağlıklı kaynaklar bırakmak hepimizin birinci görevidir.

Sular çevrelerinin yaşam kaynağı olmalıdır. Bunun için biz temiz bir Ergene, her yıl taşkınlarıyla çevresini sular altında bırakmayan Meriç, taş ve maden ocakları ile kirlenmeyen yeraltı suları istiyoruz.Bunları yapmak o kadar zor olmasa gerek. Bugünün olanaklarıyla suları, doğayı, yaşam alanlarını korumak ve gelişmek mümkündür. Doğayı yok ederek gelişme sağlanacağını düşünülemez. Böylesi bir durum gelişme değil geleceği de karartmak olacaktır.

Ergene temiz aksın. Ergene’nin temiz akmasını sağlamak, geçmişte olduğu gibi geçtiği yerlere yaşam vermesi devletin burada yaşayan halkımıza karşı birinci görevidir. Biz bu görevin ivedilikle yapılması için çalışmaya yapmayanlardan hesap sormaya devam edeceğiz. Tertemiz su kaynaklarına ulaşacağımız günler özlemi ile Dünya Su Gününüz kutlu olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL