Güncel Siyaset Okuma Sayısı: 13

Bircan’dan terör saldırısına büyük tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan İstanbul’da meydana gelen 7’si polis 11 yurttaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı sert bir dille kınayarak, “Acılarımızı dile getirmekten bıktık. Lanet olsun artık yurttaşlarımız..

Bircan’dan terör saldırısına büyük tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan İstanbul’da meydana gelen 7’si polis 11 yurttaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı sert bir dille kınayarak, “Acılarımızı dile getirmekten bıktık. Lanet olsun artık yurttaşlarımız ölmesin, görevi yurttaşlarımızı korumak olan iktidar görevini yapsın” diye konuştu.

erdin bircan 2

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan resmi açıklamalara göre İstanbul’da meydana gelen hain saldırıda 7’si polis 11 yurttaşımızın yaşamını yitirdiğini, 36 yurttaşımızın da yaralı olduğunu belirterek, yaşadığı üzüntüyü ve acıyı dile getirdi. “Bu büyük ve güzel ülkenin her gün teröre kurban vereceği evlatları yoktur. Her bir yurttaşımızın canı devlete, hükümete ve onu yönetenlere emanettir. Devletin birinci görevi yurttaşlarının can güvenliğini sağlamaktır” diyen Bircan yaşananları kabul etmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Bircan yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye’yi patlamaların, saldırıların olağan hale geldiği bir ülke olmayacağını kaydederek, “ Teröre alışmadık, terör karşısında da çaresiz değiliz. Yeter ki doğru politikalar uygulayacak bir iktidar olsun. Yeter ki önceliği saraylar, saltanatlar değil vatandaşının huzuru, refahı, mutluluğu olan bir iktidar olsun. Terör korkusuyla bizi esir almaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Terör saldırılarından sonra ‘oyumuz artıyor’ diyenler terörü bitiremez. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘yurtta sulh cihanda sulh’ özdeyişinin ne kadar önemli olduğunu kavrayamayanlar terörü bitiremez” dedi.

Hükümetin terör saldırılarına karşı tek önleminin yayın yasağı olduğu hatırlatan Bircan, “Keşke kaybettiklerimizi geri getirmenin bir yolu olsa. Keşke acılarımızı anlatacak kelime bulabilsek. Ve keşke bu hain saldırıda kaybettiklerimiz son olsa. Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL