Bize Ne Oldu?…

Nur KURT
Okuma Sayısı:20

nur

NURUN DÜNYASI

ndunyasi@kesanpostasi.com

 

 

 

Yaşam fırtınası neden ibaret? Anlatılması zordur yaşamadan öğrenemeyiz.

Topraktan geldik, oraya gidiyoruz misali hayat. Bizler neyin kavgasındayız ki? Çok doğru bir toplumduk aslında. Bize ne oldu? Çocuklarımıza en güzel terbiyeyi verip küçüklere ve büyüklere nasıl davranacağını öğretmiştik. Sabahtan akşama kadar kendini değilde,topluma nasıl faydamız dokunacak diye düşündüğümüz günlere ne oldu?

Biz böyle değildik! Güzelliklerin arkasında durur taktir ederdik. Dürüstlük ayaklar altına alınmış,kin,nefret ,hasetlik ve fesatlığa yenik düşen bir toplum doğmuş. Zor günlerimizde sıkıntıda dara düşünce derdimizi anlatacak kimseler kalmamış.

Binlerce, yüz binlerce veya milyonlarca kişilik şehirlerde, ilçe merkezlerinde yaşamamıza rağmen yalızlık rekorda. Çağdaş insanın en büyük derdi yalnızlık oldu. Kalabalıklar içinde, insan selleri içinde yalnızlıklar dolu hayatlar var Birbirimize konuşmayı bırakın,bakmaya korkar olmuşuz!

Kapılarımıza sürgüler çekip yan komşumuzun kim olduğunu dahi bilmiyoruz. Hadi onuda bir kenara bırakalım bir misafir gelse ne zaman gidecek diye dört göz bakılıyor. Etrafımızda bir sürü dostlar olmasına rağmen neden herkes yalnız? Ne üzücü ki teselli yerine akıl verenler etrafımızda artık. Kendi tırnaklarıyla bir yere gelme çabası yok olmuş,işin kolayını bulup alnımızın teriyle kazanmak çok mu zor? Yabancılaştık! Kendimize yabancılaştık, değerlerimize, özümüze yabancılaştık, Bizi biz yapan değerlere yabancılaştık.

Her şeye bir yabancı gibi bakıyoruz. İnsanlar kendini bile tanıyamaz oldu. Hani bir söz vardır birlikten güç doğar el ele verip aydınlığa neden yükselemiyoruz,karanlık peşimizde bir gölge misali kol geziyor!

Kendimizi o kadar yaşam fırtınasına kaptırmışız ki gerçekleri ısrarla görmezden geliyoruz. Hayal ile gerçeklik arasında sıkışıp kalmışız,olan biteni, bir film gibi seyrediyoruz.

Hayal değil gerçek Birileri gözaltına alınır,birileri ezilir,birileri haksızlığa maruz kalır, Birileri ölür, birileri karın tokluğuna çalışır birileri servetine servet katar Ve bir sis gibi etrafımızı sararken bunlar, Bizler seyretmekle geleceği çoktan katletmişiz!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Keşan Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası 26 Ağustos'ta başlıyor...

KEŞAN BELEDİYESİ ULUSLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLEYECEK Keşan […]