Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası ve Havacılık Şenlikleri Başladı

kesanpostasi

 

6 Haziran 2013 Perşembe günü saat 10.00’da Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda ilçemizdeki 15 okuldan toplam 119 öğrencinin katıldığı Türk Hava Kurumu Keşan Şubesi 5. Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası ve Havacılık Şenlikleri başladı.

DSC_8123 DSC_8131

DSC_8134 DSC_8142

Ata Model Uçak Şampiyonası’na Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Türk Hava Kurumu (THK) Keşan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Başar, Başkan Yardımcısı Eyyüp Kavazlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

DSC_8167 DSC_8169

DSC_8172DSC_8174

Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin Kurucu Büyük Önder Atatürk’ün İstikbal Göklerdedir sözünden hareketle 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu’nun Tük havacılığının gelişmesinde son derece anlamlı katkıları olmuştur. Ülkemiz ilk defa 1926 yılında kendi uçağını üretmiştir. İlerleyen süreçte inanıyorum ki bilginin ve bilimselliğin çok daha ileri boyutlara taşınması ile artık kendi uçağımızı ve kendimize ait her türlü teknolojik aygıtları üretecek bilgi seviyesine sahibiz. Bunları çok daha ileri noktaya taşıyacak sizin gibi aydın gençlerimiz var. Bizler ilerleyen süreçte inanıyorum ki havacılık sanayisinde de etkin olacağız.  Model uçak kursunu başarı ile tamamlayan ve bu yarışmalara katılan başta öğrencilerimizi, öğretmelerimizi ve Türk Hava Kurumu yetkililerini tebrik ediyor. Başarılarınızın devamını diliyorum. Önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak olan SBS ve LYS sınavlarına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.“ dedi.

DSC_8185 DSC_8189

DSC_8195 DSC_8208

Daha sonra Çanakkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü Öğrencisi Hüseyin Kartol’un yapıp geliştirdiği model uçağın gösterisi izlendi.

DSC_8209 DSC_8219

Dınkırcı, “Türk Hava Kurumu tarafından açılan Ata Model Uçak Kurslarında öğrencilerimiz güzel bir hobi ve çalışma edinmişlerdir. İnanıyoruz ilerleyen süreçte Çanakkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü Öğrencisi Hüseyin Kartol gibi çalışmalarını çok daha ileri noktalara taşıyacak öğrenciler çıkacaktır.” Dedi.

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Özcan, “Modern Türk kadının nasıl olması gerektiğini herkese gösteriyorsunuz”

ÖZCAN’DAN ÇAĞDAŞ KADINLAR HALK OYUNLARI EKİBİ’NE ÖVGÜ   […]