Köşe Yazısı

BOMBALAR DÜŞERKEN KURŞUNLA DANS ETTİK.

             Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com   İçimde o kadar şeyler bitirdim ki bana ait. Açıklamaya kalksam ne ummanlar..

BOMBALAR DÜŞERKEN KURŞUNLA DANS ETTİK.

2013-12-12-17.58.22-225x300

             Tolga TURAN

Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/

Facebook   https://www.facebook.com/

tolgatr Twitter       https://twitter.com/

Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com

 

İçimde o kadar şeyler bitirdim ki bana ait. Açıklamaya kalksam ne ummanlar yeter mürekkebim olmaya ne ağaç dalları yeter kalemim olmaya.

Öfke ateşine karışmış ahlar var bugün dünyada. Güneşi söndürmek için zulüm ince ince işlendi bugün. Çaresiz çığlıklarım adeta çırpınarak peşim sıra geldi bugün. Bugün benim payıma kaç mazlum çığlığı düştü. Bombalara meydan okuyacağım bugün. Yüreğimde kelebekler uçuşmak ta bugün. Korkak ve ürkek nereye gideceği belli olmayan rotasız bir gemi gibi. Karabulutlar bugün zalimlere inat kalkacak mı üzerlerinden. Bugün gökten bombalar düşüyor ve biz bugün adeta kuşunla dans ediyoruz. Çocuk yine çocuk değimlidir savaşta bile olsalar. Bombalar her düştüğünde adeta bir oyun sanan alkışlayan çocukların mutluluğunu bırakında oyun diye kalsın. Alkışları gökyüzüne ulaşsın söndürsün yağan bombaları.

Kaç gün kaç dakika birbiriyle evlendi bugün. Korku bugün gözlerimizde öyle bir yansımıştı ki. Yanıma düşen her bir bomba ya aldırmıyor bedenim adeta. Buğulu camlara yazı yazmak gibi. Fakat tek fark hayatımda buğunun olmadığı yerine camlara yazacağım kan var nefret var. Yüreğim kaç defa ağzıma kadar geldi bugün. Göğüs kafesim adeta bir kuş gibi çırpınıp durdu. Neydi bu zülüm neydi bu acımasızlık. İnsanın kalbi yanar mı? Yandı bugün benim kalbim alev alev. Küllerimden bugün zümrüdü Anka kuşum doğmadı. Küller vardı elbet düşen bombaların külleri bunlar.

Hani bizler kardeşi idik. Acılarımızla üzülür neşemizle sevinir, bir derdimiz olursa paylaşır yardımına koşardır. Koşardık demekteyim şuan neden böyleyiz. Elin zalimi çoluk çocuk demeden bombalarla katlederken nedir bu vurdumduymazlık nedir bu ilgisizlik. Doğru bizim ülkemizde değil ya boş verelim gitsin bize ne demek sanırım en güzel kaçış yönetimi. Bu bir insanlık suçu değil mi evet insanlık suçunun tek adresidir derim ben.

Kişinin canı yandı mı sesi çıkar sanırım. Bombalar düşerken çoluk çocuk hatta kundak ta ki bebekler katledilirken bile canımız canınız yanmıyor ise diyebileceğim bir şey yok artık. Ne yapmalıyız peki sessiz kalmak mı amacımız. Yoksa kardeşlerimize sıkılan her bir kurşunla canımızın yandığını, Plajda top oynayan gelecek vaatlerine atılan bombayla yüreğimizin parçalandığını en azından bir ses çıkararak zalimlere duyurmamız gerekmez mi?

Gazze dünyanın en eksi medeniyetlerinden biri. Eski mısırlılar, Yunanlılar, Eyyubiler ve Osmanlılar burada çok güzel kentler ve kasabalar kurmuşlar.67 yıldır bitmek bilmeyen bir savaş içinde. Şöyle bir araştırdım Kuranda haklarında en çok ayet inen kavim; Ben-i israildir. Geçmişlerinde binlerce peygamberi katletmenin açtığı izler o kadar derindir ki, Katletmek sanırım nesilden nesil’e geçmiş bu zaman bu ana kadar gelmiş. Ta ki genlerine kadar işlemiş. Öyle bir düşünmeye gerek yok sanırım. Bence bu kadar soğukkanlı kendilerince planlı ve sistemli, bebek genç yaşlı kandın erkek demeden ayrım gözetmeksizin cinayet işleyenler olsa olsa genetiği bozuk başka bir millet olamaz sanırım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL