HESABIM
Üye Ol

Boyalık, Ankara ziyaretini değerlendirdi

Boyalık, Ankara ziyaretini değerlendirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; geçen hafta içerisinde Ankara’ya yaptıkları ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulundu. Açıklamasına, “Yaklaşık 22 muhtar, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile Ankara ziyareti gerçekleştirdik.” diyerek, başlayan belirten Boyalık, şunları söyledi: “Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ederek başladık. Daha sonra Anıtkabir ve Atatürk’ü ziyaret ettik. Atatürk, Türkiye’nin kurtuluşunda mücadele etmiş vatanına, milletine ve bayrağına hizmet etmiştir. Alparslan Türkeş de...

Haberin Tarihi: 15 Nisan 2018 - Okunma Sayısı:696 defa okundu.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; geçen hafta içerisinde Ankara’ya yaptıkları ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açıklamasına, “Yaklaşık 22 muhtar, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile Ankara ziyareti gerçekleştirdik.” diyerek, başlayan belirten Boyalık, şunları söyledi: Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ederek başladık. Daha sonra Anıtkabir ve Atatürk’ü ziyaret ettik. Atatürk, Türkiye’nin kurtuluşunda mücadele etmiş vatanına, milletine ve bayrağına hizmet etmiştir. Alparslan Türkeş de bu ülkenin bayrağı ve milleti için, mücadele etti. Bizler de minnetle yâd ediyoruz.”

“Organize Sanayi Bölgesi’nin bizim

için olmazsa olmaz olduğunu anlattık”

Ankara ziyareti çerçevesinde; AK Parti grup toplantısına katıldıklarını ifade eden Hüseyin Boyalık“Bakanlarımızla, milletvekillerimizle görüşme fırsatı elde ettik. Bizi orada karşılayan milletvekilimiz Rafet Sezen’e teşekkür ediyoruz. Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bize orada sahip çıktı. Teşkilat Başkan Yardımcımız Harun Karaca, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan özel olarak ilgilendiler. Öğlen yemeği programı sonrasında toplantı salonunda Keşan’ın sorunlarını masaya yatırdık. En çok Organize Sanayi Bölgesi’ni konuştuk. Organize Sanayi Bölgesi’nin bizim için olmazsa olmaz olduğunu anlattık. Keşan’da tarımsal genişlemenin, Hamzadere Bölgesi’nde sulama kanallarının devreye alınmasıyla birlikte alternatif tarım ürünlerinin ekilebileceğini ve Organize Sanayi Bölgesi’nde bu ürünlerin işlenebileceğini hem tarımın hem de sanayinin bir arada olabileceğini bunların Keşan’da işsizliği azaltacak etkenler olduğunu anlattık.” şeklinde konuştu.

“İş ve aş konusunda Keşan’da

kalıcı adımları hayata geçirmeliyiz”

Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim ziyaretimizdeki ana tema; üretmek ve işsizliği azaltmak üzerineydi. Toplumun daha müreffeh bir yaşam sağlaması için öncelikle iş lazım, aş lazım. İş ve aş konusunda Keşan’da kalıcı adımları hayata geçirmemiz gerekiyor. Sorumluluk sahibiyiz. Toplumun önde gelen yöneticileriyiz. Bu yöneticiler de Keşan’da üzerine düşeni yerine getirmeli. Özellikle istihdam konusuna önem gösterilmeli. İktidar eliyle birçok şeyi yapıyoruz. Şimdi de Organize Sanayi Bölgesi Keşan’a borcumuz. OSB işini hallettiğimizde Keşan’daki kötüye giden esnafın halini, kötüye giden yaşam şartlarını tersine çevirebiliriz. Bizler kötüye giden değil; iyiye giden bir Keşan arzuluyoruz. İyiye giden Keşan’ı yapmak da hepimizin görevidir. Bu işin siyasi ayağıdır. Ama sivil toplum kuruluşları, Keşan Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları da diğer etkenlerdir.”

“Keşan’daki istihdamı arttırmak

için herkes taşın altına elini koyar”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsası’nda yapılan seçimler hakkında da, konuşan Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıymetli 2 genç arkadaşımızdan biri olan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun yeni Başkanı İsmail Şapçı’ya görevinde başarılar diliyorum. Keşan’a katma değer katacak bir arkadaşımızdır. Meclis Başkanı da Orkun Özkaya olmuş. Ona da görevinde başarılar diliyorum. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Sarı Listesiyle, Kırmızı Listesiyle, Turkuaz Listesiyle bir seçim yarışı oldu. Bu seçim yarışı süresince Keşan gerildi. Bu gerginliği üzerinden attı diye düşünüyorum. Takip ettiğim kadarıyla karma bir liste yapmadılar. Ben karma bir liste yapmalarını arzulardım. Ne olursa olsun Keşan’ın sarısı, kırmızısı, turkuazı yok. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası bir bütündür. İnşallah Mecliste bir uyum sağlanır. Her ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Siyaset ayağı olarak her şeyi yapmaya hazırız. Ticaret Borsası’nda da bir değişim oldu ve Necmi Kaymaz, Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Uyumlu bir insan, ticaretiyle sevilen ve sayılan bir insan. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nde ortaklardan bir tanesi Keşan Belediyesi, bir tanesi Edirne Valiliği bir tanesi Ticaret ve Sanayi Odası, bir tanesi de Ticaret Borsası’dır. Bizler bu işin yapımında ortağız. Sonuna kadar da her konuda bu arkadaşların destekçisiyiz. Önümüzdeki haftalar içerisinde Ticaret Odası başkanımız ve Ticaret Borsası başkanımızla Ankara’da birlikte oluruz. Organize Sanayi Bölgesi’nin anahtarını birlikte alacağız. Bu birlik ve beraberliği Keşan yapar. Bunun A partisi B partisi olmaz. Keşan’daki istihdamı arttırmak için herkes taşın altına elini koyar. Keşan’a hizmete devam diyoruz. Geçmiş dönemde görev alan Ticaret Odası Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza, Meclis üyelerimize de teşekkürü borç biliyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı