Güncel Siyaset

Bozkurt: “Parti içerisinde köklü bir değişiklik şart..!!”

Bozkurt: “Parti içerisinde köklü bir değişiklik şart..!!”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt dün yaptığı açıklamada; parti içerisinde köklü bir değişimin şart olduğunu belirterek, “Her hangi bir değişim olmazsa ve aynı şekilde devam ederse, sorunlar kat ve kat artarak devam edecektir.” dedi.

“Keşanlılara teşekkür…”

1 Kasım milletvekilliği genel seçimlerinin sona erdiğini hatırlatarak, sözlerine başlayan Bozkurt, “Seçimlerde başta Keşan İlçe Örgütü’ne, ilçe başkanımıza, üyelerimize, partiye gönül vermiş insanlara, Keşan Belediye Başkanlarımıza, Keşanlı milletvekili aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Partimizin başarısı için herkes elinden geleni ve üzerine düşeni yaptı. Bundan dolayı herkese teşekkür ederim.” dedi.

“Türkiye’nin genelinde çıkan tablo

nedeniyle, buruk bir sevinç yaşıyoruz”

CHP’nin başarısı için Edirne’nin gerekli mücadeleyi gösterdiğini ancak, Türkiye’de, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in değerlerine yakışan bir sonucu çıkaramadıklarına kayıt düşen Oktay Bozkurt, şunları söyledi: “Çıkan sonuçlar bizleri son derece üzmüştür. 7 Haziran seçimlerinde, Edirne, Türkiye birincisi oldu. Edirne’deki örgütlerimiz yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, ön seçim süreci ve 2 tane milletvekilliği genel seçimi süreci geçirdi. Edirne’deki tüm örgütler partinin başarısı için elinden geleni yapıyor. Bu seçimlerde Edirne yine Türkiye birincisi oldu. Fakat, Türkiye’nin genelinde çıkan tablo nedeniyle, buruk bir sevinç yaşıyoruz.”

“Herkes şapkayı önüne koymalı”

“Milli iradeye saygımız var ancak, parti içerisinde bir değişimin olması gerekiyor.” diyerek, sözlerine devam edenBozkurt, şöyle konuştu: “Genel Başkanımız; MYK üyelerini, parti meclis üyelerini ve başkan yardımcılarını toplayıp, ‘biz nerede yanlış yapıyoruz.’ şeklinde konuşup, şapkayı önlerine koymaları gerekiyor. Yanlışlar acaba, Genel Merkez’de mi yoksa, parti örgütlerinde mi olduğunu iyi düşünmeli. Partimiz, Trakya Bölgesi’nde illerde son derece başarılıdır. Ancak, parti genel merkezinde Trakya’yı Faik Öztrak haricinde temsil eden ne yazık ki, yok. Eğer partimizin en başarılı olduğu yerler Trakya ise, 1’er tane temsilcinin genel merkezde olması gerektiğine inanıyorum. Çalışma mekanizmasını güçlendirecek ve örgütsel yapıyı değiştirebilecek arkadaşlarımızın yer alması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, Konya’da çok düşük bir oy oranı alıyoruz ancak, 16 tane kurultay delegemiz bulunuyor. Edirne, her seçimlerde büyük bir başarı yakalıyor ancak, 6 tane kurultay delegemiz var. Bizi genel merkezde yönetecek mekanizmaya biz sadece 6 tane oy kullanabiliyoruz. Seçimlerde başarıyı biz elde ediyoruz ancak, hezimeti de biz yaşıyoruz. Bundan ötürü de, Trakya’nın sesi olarak, bizleri temsil edecek genel başkan yardımcıları, MYK üyeleri istiyoruz. Çünkü biz başka türlü derdimizi anlatamıyoruz. Bundan ötürü de, parti içerisinde köklü bir değişikliğin yapılması gerekiyor.”

“Değişen bir şey olmazsa ve aynı şekilde devam

ederse, sorunlar kat ve kat artarak devam edecekti”

“Parti içerisinde köklü değişlikten bahsediyorsunuz. Peki, bu değişik sizce nasıl olmalıdır?” şeklindeki soruya cevap veren Oktay Bozkurt sözlerine şöyle devam etti: “Genel Başkan Yardımcısı, kendi işyerinde çok düşük oy oranları alıyor. Dolayısıyla, hatayı öncelikle kendimizde aramamız gerekiyor. Yerelde bir çok yerde belediyeleri kazanmışız ve onlar çalışma yaptığı sürece başarılı olabiliyoruz. Doğuda, seçilen belediye başkanlarını ya da örgütler çalıştırılamıyorsa, örgütler bazı nedenlerden ötürü küstürülüyorsa, başarıda yakalanmaz. Örgüt bir vücuttur ve genel merkezde beyindir. Beyin çalışmazsa, hiçbir organ çalışmaz. Ama beyin çalışırsa, vücut tüm hücreleriyle çalışır. Önemli olan beyinden gelen talimatlardır. Bundan ötürü de, yukarıda köklü bir değişimin olması gerektiğine inanıyorum. Eğer ben seçimlerde başarısız olmuş olsaydım, istifa dilekçem cebimdeydi. Ve gereğini yapacaktım. Çünkü ben başarısız olsaydım, başarılı olacak gençlerin ya da arkadaşlarımın yolunu açardım. Ama değişen bir şey olmazsa ve aynı şekilde devam ederse, sorunlar kat ve kat artarak devam edecektir.”

“Mücadelemize devam edeceğiz”

Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye genelinde daha fazla çalışarak, mücadelemize devam edeceğiz. Atatürk ilke ve devrimlerini anlatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimize yine savunmaya devam edeceğiz. Sokaklarda,‘Ne mutlu Türk’üm diyene.’ şeklinde haykıracağız. Ancak, milli iradeye de saygılıyız.”

“Şubat ayında büyük kurultayımız var”

“Seçimler sona erdi ancak, CHP’de kongre süreci başlıyor. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Oktay Bozkurt, sözlerini şöyle tamamladı: “Kongre sürecimiz devam ediyor. Şubat ayında büyük kurultayımız var. Ayrıca, olağanüstü kongrenin olması için imzalar toplanıyor ancak, biz bu konuda herhangi bir imza vermedik. Çünkü seçimlere kısa bir süre var. Ayrıca, bize bilgisayar başında ya da farklı ortamlarda eleştiriler yapılıyor ancak, ben buna katılmıyorum. Bizi eleştirecek kapasitede olan insanların öncelikle bizimle birlikte ter akıtması gerekiyor. Bizimle mücadele etmeli ve ekmeğini bölüşmeli. Bundan sonra bizleri eleştirme hakkına sahip olacağına inanıyorum.”

www.gumdemsaros.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL