HESABIM
Üye Ol

Bravo Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne…

    Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com 2019/2020 Eğitim Öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi  günü başladı. Bu eğitim öğretim yılının bence Türkiye’deki en önemli konusu  ama bu gündem içerisinde pek yer bulamayan hareketlerden bir tanesi de Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı bir kararla 700 Keşanlı öğrencinin Çanakkale’ye giderek Şehitlik’te ders başı yapması idi. Bu önemli...

Yazar: Erdogan Demir - Yazının Tarihi: 11 Eylül 2019 - Okunma Sayısı:251 defa okundu.

    Erdoğan DEMİR

edemir@kesanpostasi.com

2019/2020 Eğitim Öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi  günü başladı.

Bu eğitim öğretim yılının bence Türkiye’deki en önemli konusu  ama bu gündem içerisinde pek yer bulamayan hareketlerden bir tanesi de Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı bir kararla 700 Keşanlı öğrencinin Çanakkale’ye giderek Şehitlik’te ders başı yapması idi.

Bu önemli kararı alan başta Keşan Kaymakamı Nuri  Özder, bu olaya destek veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu  ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ile Milli Eğitim Şube Müdürleri  ile orada derse katılan 700  Keşanlı öğrencimizi tebrik ediyorum.

Çanakkale Şehitlik’teki gerçekleşen bu ilk ders umarım tüm Türkiye’ye yayılır ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında sadece 700 Keşanlı öğrenci değil,  7 bin -10 bin öğrenci burada ders başı  yapar.

Keşan’ın başlattığı  bu çok önemli hareket nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Sayın  Ziya Selçuk’a buradan bir çağrı yapıyorum. Sayın Selçuk umarım önümüzdeki eğitim öğretim yılında bakanlığın plan programına böyle bir hareketi  dahil edersiniz ve Türkiye’nin her bölgesinden yaklaşık 10 bin öğrenci Çanakkale Şehitliği’nde dersbaşı yapar.

Sayın bakanın bu çağrıya duyarsız kalmayacağına yürekten inanıyorum. Bu vesileyle ülkemizde Çanakkale Şehitliği’ni görme fırsatı bulmayan öğrencilerin de Çanakkale Şehitliği’ni görmeleri sağlanmış olur.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı