TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.165
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.240
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 214
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 26.539
Siyaset Teknoloji

BTP LİDERİNDEN TEKNOLOJİK KALKINMA VURGUSU…

ÜRETMEK KOLAY, FİKİR ÜRETMEK ZOR ! Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakuş’un İstanbul Beşiktaş’taki teknoloji şirketini ziyaret etti. Sanayi çağından artık teknoloji çağına..

ÜRETMEK KOLAY, FİKİR ÜRETMEK ZOR !

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakuş’un İstanbul Beşiktaş’taki teknoloji şirketini ziyaret etti.
Sanayi çağından artık teknoloji çağına geçiş yapıldığını ifade eden Hüseyin Baş, bu iki süreci şöyle karşılaştırdı:
“Sanayi çağında fikir üretmek kolaydı, insanların temel ihtiyaçlarına yönelik fikirler üretime geçiriliyordu. Ama üretmek zordu. Bu sebeple üretebilen ülkeler sivrildiler, güçlü hale geldiler. Bugün teknoloji çağında üretmek kolay, fikir üretmek zor. Yeni teknolojik çağda üssel ve logaritmik kalkınmalar göze batıyor. Eğer düzgün bir fikir ortaya koyabilirsek çok hızlı bir şekilde büyümeler gerçekleştirebiliyoruz. Bizim de siyaset yapmaktaki amacımız bu üssel ve logaritmik kalkınmayı Türkiye’de de uygulayabilmek, Türkiye’yi buna adapte edebilmek.”

TEKNOLOJİ’DE DE REHBERİMİZ ATATÜRK

Birçok konuda olduğu gibi teknoloji konusunda da rehberlerinin Atatürk olduğunu ifade eden BTP lideri, “Bundan 100 yıl önce insanlar tüm imkansızlıklara rağmen vatan mücadelesi verdiği bir noktada Atatürk öyle bir duruş, öyle bir kişilik ortaya koydu ki, bu bir vizyon meseleydi. Biz Atatürk’ten gördüğümüz vizyonu, vatanperverliği bugüne uygulamak istiyoruz. Bugün Atatürk olsaydı, bu teknoloji çağına ayak uyduracak, bu teknoloji çağını şekillendiren insan olacaktı. Biz de O’nun gibi olmaya çalışan gençler olarak aynı çabaları sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

TEKNOLOJİDE REFORM YAPACAK KADROMUZ VAR

Türkiye’nin birçok alanda reforma ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Hüseyin Baş, mevcut siyasi yapıların bunu başarmasının çok zor olduğunu söyledi ve bunu sağlayacak bilgi birikim şöyle devam etti; “Reformları belli sistemin içindeki insanlar yapamaz. Reformları saç telinden ayak tırnağına reformla dolu insanlar yapabilir. Biz hukuk reformunu da, teknoloji kalkınmasını da, logaritmik kalkınmaları da Türkiye’de hayata geçirebilecek tek siyasi yapıyız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL