Güncel Manşet Okuma Sayısı: 106

Bu avcılar bildiğimiz avcılardan değil.

  Domuz Avından Sonra Çocuklara Kitap Bıraktılar Domuzların ekinlerine zarar vermesinden son derece rahatsız olan köylüler, avcı Ali Birerdiniç’i ve arkadaşlarını köylerine davet etti. Tekirdağ’a bağlı Subaşı meralarında izinli domuz..

Bu avcılar bildiğimiz avcılardan değil.

 

Domuz Avından Sonra Çocuklara Kitap Bıraktılar

Domuzların ekinlerine zarar vermesinden son derece rahatsız olan köylüler, avcı Ali Birerdiniç’i ve arkadaşlarını köylerine davet etti.

Tekirdağ’a bağlı Subaşı meralarında izinli domuz sürek avı yapan usta gazeteci Ali Birerdinç, avdan sonra çocuklara teslim edilmek üzere muhtar Fatih Ceylan’a kitaplar bıraktı.

Konu ilgili olarak Ali Birerdinç, “Avcılar Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Böyle birçok etkinlikler yapmaktayız. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Birerdinç, Subaşı köylülerinin davetine,  iş adamı ve avcı olan arkadaşları eski Belediye Başkanı Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı,iş adamları Erdoğan İslamoğlu,Sadık Özgür ve Basri Hatipoğlu ve yerel avcılarla birlikte katılarak domuz avı yaptı.

İki günde 14 domuzun zararsız hale getirildiği sürek avı,  YABAN TV ekibi tarafından an be an görüntülendi.

Yapımcılığını Ersin Ayvacı, yönetmenliğini Özkan Orta’nın yaptığı domuz sürek avının çekimlerini, kameramanlar Serdar Uslu, Onur Aykutlu ve dron kameramanı Dinçer Özdemir, görüntüledi.

Bir süre sonra YABAN TV ekranlarında olacak olan ve özel kameralarla çekilen  “Ali Birerdinç ile Sürek Avı” program yurtdışında da birçok ülkede yayınlanacak.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL