Bu Genelge Neyin Nesi?..

    Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com     29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yaşadık. Bu bayramda bir konu dikkatimi çekti. Yaşadığım Keşan’da yaşanan bu durum belki de diğer bütün her yerde yaşandı mı bilemem?. Nedir bu yaşanan konu diye soracak olursanız. Bundan önceki bayramlarda ilçe kaymakamı yanında Tugay Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tebrikleri Kaymakamlık makamında...

Yazar: Erdogan Demir - Yazının Tarihi: 5 Kasım 2017 - Okunma Sayısı:522 defa okundu.

    Erdoğan DEMİR

edemir@kesanpostasi.com

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yaşadık.

Bu bayramda bir konu dikkatimi çekti. Yaşadığım Keşan’da yaşanan bu durum belki de diğer bütün her yerde yaşandı mı bilemem?.

Nedir bu yaşanan konu diye soracak olursanız. Bundan önceki bayramlarda ilçe kaymakamı yanında Tugay Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tebrikleri Kaymakamlık makamında kabul ediyordu.

Bizler de her zamanki gibi gazeteci arkadaşlarımızla tebriklerin kabulü için kaymakamlık makamına gittik.

 

Program saati geldiğinde bir baktık, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Keşan Belediye Başkanı Kaymakamlık makamına geldi ve Kaymakam Nuri Özder’in bayramını tebrik ederek odadan ayrıldılar.

Daha sonra Kaymakam tebrikleri tek başına kabul etmeye devam etti.

Burada yaşanan herkesi şok etmişti. Niçin sadece Kaymakam tebrikleri kabul ediyordu. Bu yaşanan bir ilkti. Tabi ki burada Kaymakam beyin yapacağı bir şey yoktu. Gelen bir genelge ile herhalde böyle bir şeye karar verilmişti.

Anlatmak istediğim, Tugay Komutanı ve yerel yöneticiler bir anlamda dışlanmış ve ayrışmış oluyorlar.

Hükümet sadece Valileri ve Kaymakamları kendilerinin temsilcisi görerek böyle bir genelge yayınlama ihtiyacı mı duydu acaba?

Keşan’da yaşanan bu olay diğer il ve ilçelerde yaşandı mı bilmiyorum ama bu konuda kimsenin sesinin çıkmamasına ve tepki konulmamasına da bir anlam veremedim açıkçası.

Burada siyasetçilerimize sesleniyorum ve yaşanan bu durumun sona erdirilmesi için gereken adımı atmalarını bekliyorum.

Yine bu konunun basında en ufak bir şekilde yer almaması da dikkatlerden kaçmadı. Niçin basın da bu konuyu gündeme getirmedi.

Tabi ki Türkiye’de ne kadar basın kaldı onu da bir irdelemek lazım.

Bu Cumhuriyet Bayramı’nda yine Keşan’da dikkatleri çeken bir konu da AK Parti Keşan İlçe Yönetiminin Keşan’daki tebriklerin kabulüne katılmaması idi. Tabi ki karar kendilerinin kararıdır.

Cumhuriyetimizin 94.Yıldönümünü bir kez daha kutlarken bundan sonra ayrışmaya gitmektense her kesimin sahip çıkacağı bir Cumhuriyet olgusuna kavuşmak ümidiyle diyorum.

Vali de, kaymakam da, Tugay Komutanı da yerel yönetimler de bu ülkenin insanlarıdır.

Hiç kimsenin dışlanmadığı ve ayrıştırmanın olmadığı bir Türkiye dileğiyle…

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı