Eğitim

Bu partizanlık, adam kayırmacılığı nereye kadar?

BU PARTİZANLIK, BU ADAM KAYIRMACILIK NEREYE KADAR? Eğitim-Sen Keşan Yürütme Kurulu Rasim Ergene İlkokulu Müdürünün emekliye ayrılmasından sonra alel acele bir müdür ataması yapılmasını eleştiren bir yazılı açıklama yayınladı. Açıklama..

Bu partizanlık, adam kayırmacılığı nereye kadar?

BU PARTİZANLIK, BU ADAM KAYIRMACILIK NEREYE KADAR?

Eğitim-Sen Keşan Yürütme Kurulu Rasim Ergene İlkokulu Müdürünün emekliye ayrılmasından sonra alel acele bir müdür ataması yapılmasını eleştiren bir yazılı açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle; “İlçemiz Rasim Ergene İlkokulu Müdürünün emekliye ayrılmasından hemen sonra boşalan Okul Müdürlüğü kadrosuna yine siyasi bir görevlendirilme yapıldı. Rasim Ergene İlkokulu’nun kadrolu Müdür Yardımcısının etik olarak boşalan bu kadroya yeni kadrolu bir atama yapılana kadar vekalet etmesi gerekirken,ilçemiz merkezinde başka bir okulda kadrolu müdür yardımcısı olarak görev yapan birinin yangından mal kaçırır gibi ara tatile iki gün kala kendi görev yerini bırakıp bu görevlendirmeye iştirak etmesi neden? Yine Rasim Ergene İlkokulu’na görevlendirilen Müdür Yardımcısının yerine  beldede bulunan bir ilkokulunun Müdür Yardımcısının görevlendirilmesinin izahı nedir? Ortada bir liyakatsizlik mi var? Ortada bir liyakatsizlik var ise bu nedir? Rasim Ergene İlkokuluna görevlendirilen eğitim çalışanı mı? Yoksa onun yerine görevlendirilen diğer eğitim çalışanı mı? Ara tatile iki gün kala alelacele bu görevlendirmelerde amaç nedir? Karne tatiline iki gün kala usulsüz görevlendirmeleri yapıp ara tatile girileceğini ve bu şekilde unutulacağını mı hesap ettiniz? Hatanızdan dönene kadar bu konuyu unutturmayacağız, takipçisi olacağız…

Kaldı ki görevlendirmeler Valilik Onayına tabi iken usule aykırı kaymakamlık görevlendirmesi  ile göreve başlatmakta  ne aceleniz vardı?  Yandaş atamalar yapmak adına görevlendirme usullerini yok sayacak üzerinizde baskı mı vardı?

Halihazırda Rasim Ergene İlkokulu’nda kadrolu müdür yardımcısı olarak çalışan sendika üyemizin okul kültürüne, okul iklimine bu kadar hakim iken görevlendirilme teklifi bile edilmemesinin sebebi nedir?  Bu Ülkenin eğitim çalışanları kanun ve yönetmelikler bazında eşit haklara sahip değil mi? Yoksa sendika üyeliği ayrımı mı yapılıyor? Bu usulsüz ve yandaş görevlendirmeleri yaparak eğitim çalışanları arasında kutuplaşmaya sebebiyet verdiğinizi ne zaman anlayacaksınız?

Son olarak kişilerin arzuları doğrultusunda bu usulsüz görevlendirmeleri neden bağlı olduğunuz kanun ve yönetmeliklerin önüne geçmesine izin veriyorsunuz?

Eğitim Sen olarak konu ile ilgili ve yetkili kişilerin bir an önce bu hatayı düzeltmelerini bekliyoruz. Bundan sonra da İlçemizde yapılan eğitim öğretimle ilgili keyfi uygulamaların takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL