HESABIM
Üye Ol

BÜLENT TÜRKER 18 MART’TA ÇANAKKALE’DEKİ YEMEK MENÜSÜ İLE 3000 KİŞİNİN GÖNÜLLERİNİ FETHETTİ

BÜLENT TÜRKER 18 MART’TA ÇANAKKALE’DEKİ YEMEK MENÜSÜ İLE 3000 KİŞİNİN GÖNÜLLERİNİ FETHETTİ

Kırklarelinin Vize ilçesinde Demokrat Parti Belediye başkan adayı Bülent Türker    17 Mart ve 18 Mart  günleri  104 sene önceki gibi  dedelerimizin Çanakkale’de  yedikleri  buğday ekmeği,  yağlı buğday çorbası ve şekersiz hoşaf ile  3000 dolayında aileyi ziyaret ederek asker menüsünü ikram ederek gönüllerde taht kurdu. Hollanda da  yıllardır kurduğu Çanakkale müzesi ile Dünyada bir ilki...

Haberin Tarihi: 19 Mart 2019 - Okunma Sayısı:561 defa okundu.
Kırklarelinin Vize ilçesinde Demokrat Parti Belediye başkan adayı Bülent Türker    17 Mart ve 18 Mart  günleri  104 sene önceki gibi  dedelerimizin Çanakkale’de  yedikleri  buğday ekmeği,  yağlı buğday çorbası ve şekersiz hoşaf ile  3000 dolayında aileyi ziyaret ederek asker menüsünü ikram ederek gönüllerde taht kurdu.
Hollanda da  yıllardır kurduğu Çanakkale müzesi ile Dünyada bir ilki başaran Bülent Türker   15 yılda yurt dışında 1 Milyona yakın yabancı ve Türk vatandaşlarımıza ücretsiz olarak fuarlar ve evinde Çanakkale müzesi kurarak Çanakkale sevdasını yaşatmış ve bu çalışmalarından dolayı da 27 Nisan’da Türk Dünyası
Kültür ödülüne annesi Zehra Türker ile birlikte  ödüle layık görülmüştür.
Bülent Türker bu yılda memleketi Kırklareli Vize  de   değişik bir projeye imza atarak   2 gün süresince 3000 aileye  104 yıl önceki gibi  yemek menüsünü dağıtacak  yaşlı insanlara ağlatmış gençlere de  dedelerinin savaşı nasıl kazandığını  göstermiştir.
Çanakkale’yi yaşamak lazım diyen Bülent Türker seçimi kazanırsa  Vize ye Atatürk ve Çanakkale müzesi kuracağını belirtti.
REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı