TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Güncel Manşet Son Dakika Video Galeri Okuma Sayısı: 183

BÜLENT TÜRKER ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZEMİ AÇMAK İÇİN TRAKYA DA YER ARIYORUM

Aslen Kırklareli Vizeli olan,  Vize ve Hollanda da yaşamını sürdüren  , Hollanda da  yıllardır Çanakkale ve  Atatürk müzesi ile milyonlarca insanın Avrupa’da sevgisini kazanan ve geçen yıl 27 Nisan’da  Hollanda..

BÜLENT TÜRKER ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZEMİ AÇMAK İÇİN TRAKYA DA YER ARIYORUM

Aslen Kırklareli Vizeli olan,  Vize ve Hollanda da yaşamını sürdüren  , Hollanda da  yıllardır Çanakkale ve  Atatürk müzesi ile milyonlarca insanın Avrupa’da sevgisini kazanan ve geçen yıl 27 Nisan’da  Hollanda daki müzesi Türk Dünyası Dünya Kültür ödülünü alan Hollanda Kraliyet Madalya sahibi ve  2005 yılında Hollanda da halk oylaması ile   40 yılın en iyi kalpli insanı seçilen Vizeli Bülent Türker , Türkiye deki objeleri ve  Hollanda daki
malzemelerinin bir bölümü ile  Trakya’da bir tarihi binada  muhteşem bir Atatürk ve Çanakkale Galerisi açmak istediğini bu konuda  duyarlı Belediyeler ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu elinde bulunan kolleksiyonunun  Türkiye de ki insanların da görmesi gerektiğini ve gençlere Atatürk ve Çanakkaleyi sevdirmeyi düşündüğünü belirtti.
Bu konuda  tarihi bir bina olursa daha iyi olur . Büyük bir yer olmalı ve  hatta Yurt dışındaki Atatürk ün altın işlemeli silahını da bu  galeriye getirmeyi düşündüğünü belirten Bülent TürkerVizeli olmaktan gurur duyuyorum.  25 yıllık yurt dışı kolleksiyonum ve dünyanın her yerinden satın aldığım  malzemeleri  halkımız görmeli. Hatta girişten alınacak ufak meblağlarında sokak hayvanları ve  başarılı sporcular ile  engelli  insanlar için projelerde kullanmayı planlıyoruz. Bu galeriyi açacak belediye  gelecek yüz binlerce  ziyaretçinin il veya ilçeye ne kadar büyük getiri sağlayacağını  düşünmeli.Trakya da böyle bir galeri yok. Bunun için görüşmelere açığım” dedi.
Bülent Türker 10 yıldır Fransa, Hollanda,Almanya ve Belçika da fuarlarda açtığı  Atatürk ve Çanakkale
müzesi ve 2015 yılından beride Hollanda daki kendi evindeki 309 m2 müzesi ile 1 milyondan fazla
insana ücretsiz olarak Çanakkale ve Atatürk ü tanıttığım için çok mutlu olduğunu da belirtti
Bülent Türker‘e aşağıdaki mail ve numaralardan ulaşılabilir.
Watsap Tel  0031 641 164056
istigram  bulentturkerhollanda

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL