Ekonomi Haberleri Yaşam

BULGAR VATANDAŞLAR ALIŞ VERİŞTE,TÜRK VATANDAŞLAR UMUT PEŞİNDE

Son günlerde döviz kurlarında yaşanan artış ve Türk lirasının euro ,dolar ve Bulgar levası gibi para birimleri karşısındaki değer kaybı Bulgaristanlı vatandaşlar tarafından Edirne tam bir cazibe merkezi oldu. Şafak ÇEKVER..

BULGAR VATANDAŞLAR ALIŞ VERİŞTE,TÜRK VATANDAŞLAR UMUT PEŞİNDE

Son günlerde döviz kurlarında yaşanan artış ve Türk lirasının euro ,dolar ve Bulgar levası gibi para birimleri karşısındaki değer kaybı Bulgaristanlı vatandaşlar tarafından Edirne tam bir cazibe merkezi oldu.

Şafak ÇEKVER

EDİRNE / UHA – ÖZEL HABER – Döviz kurlarındaki aşırı artış ve Türk lirasının bir çok para birimi karşısındaki değer kaybı sebebiyle ,Bulgaristanlı vatandaşlarca Edirne vazgeçilmez kentler arasında olmaya devam ediyor.

Edirne ili’nin Bulgaristana sınır kenti olması hemen hemen hergün yüzlerce Bulgar vatandaşların Edirneye gelerek alışveriş yapmasına avantaj sağlıyor. 1 Bulgar levası’nın 7.50 Tl olması Bulgar vatandaşların işine yarıyor. Edirne’ye gelerek gönüllerince alışveriş yapmaları ve hatta eğlence merkezlerini de doldurmaya başlamaları gözlerden kaçmıyor.

EDİRNE’DE EĞLENCE YERLERİ ŞİMDİDEN YILBAŞI İÇİN TAMAMEN DOLU

Yeni yıla sayılı günler kala Edirne’deki bir çok eğlence merkezi de şimdiden Bulgar vatandaşlar tarafından rezerve edildiği ifade ediliyor.Bulgar levasının  değerli olması Bulgar vatandaşların yeni yıla ,Edirne’deki eğlence yerlerinde girmesine de etkili olacak. Bulgaristanlı vatandaşlar “Leva ,Türk parası karşısında çok değer kazandı , bizlerde buraya gelip alışveriş yapıyoruz ve istediğimizi alma imkanı buluyoruz,hatta yeni yıla bile Edirne de girmeyi planladık şimdiden rezervasyonlarımızı yaptırdık“ifadelerini kullanıyorlar.

HAYAT ONLARA GÜZEL, BİZLER DE UMUT PEŞİNDEYİZ

Bulgar vatandaşlar alışverişlerini yaparken,Türk vatandaşlar ise , ”  Geçim sıkıntısı yaşamaya başladıklarını ,zar zor hayatlarını  idame ettirmeye çalıştıklarını söylerken , zamanında Bulgaristana gidip aynı şeyleri bizler yapıyorduk şimdi ise herşey tersine döndü“şeklinde konuştu.

Bulgar vatandaşların hergün şehrimize gelerek alışveriş yaptıklarını sözlerine ekleyen Edirne’li vatandaşlar ” bizler de umut kapısı deyip şans oyunlarına ve Yılbaşı piyango biletlerinden medet umar olduk” ifadelerini kullandılar.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL