Spor

Bulut ve Kantar Kültürspor’u değerlendirdi

BULUT, “SİYASETE Mİ KURBAN GİTTİK, EKONOMİYE Mİ ONU BİLMİYORUM” KANTAR “KEŞAN BELEDİYESPOR’UN KURULMASINA BİR ANLAM VEREMİYORUM” Haber-Kamera-Fotoğraf: Erdoğan DEMİR-   Geçtiğimiz sezon Edirne 1.Amatör Lig’de mücadele eden ve ligi 4.sırada..

BULUT, “SİYASETE Mİ KURBAN GİTTİK, EKONOMİYE Mİ ONU BİLMİYORUM”

KANTAR “KEŞAN BELEDİYESPOR’UN KURULMASINA BİR ANLAM VEREMİYORUM”

Haber-Kamera-Fotoğraf: Erdoğan DEMİR-

 

Geçtiğimiz sezon Edirne 1.Amatör Lig’de mücadele eden ve ligi 4.sırada bitiren Keşan Kültürespor Başkanı Evren Bulut ve Genel Sekreter Fikret Kantar, sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir‘e hem geçen sezonu değerlendirdi hem de önümüzdeki sezondaki hedeflerini anlattı.

Başkan Bulut, açıklamasında şunlara değindi.

HAKEM HATALARININ ÇOK FAZLA OLDUĞU BİR LİG YAŞADIK

Geçen sezon 1.Amatör Lig’de Enez maçı ile mücadeleye başladık. Mescidpaşaspor maçı ile de ligi bitirdik. Ligi 4.sırada bitirdik, müthiş hakem hatalarının olduğu bir lig yaşadık. Tecrübesizlikler de yaşadık, kulüp başkanı olarak amatör liglerde ilk defa mücadele verdik. Yöneticilerimiz, futbolcu arkadaşlarımız, kulüp çalışanlarımız bu yılı bir tecrübe olarak yaşadık. Müthiş hakem hataları yaşadık, ben bunların bilinçli olduğuna da inanıyorum. Edirne ASKF ve Hakem Kurulu tarafından. Yani normal  şartlarda Süper Amatör Lige yükselecek bir kadromuz, bütçemiz bir mücadelemiz vardı. Artık siyasete mi kurban gittik, ekonomiye mi kurban gittik bunu da ilerleyen zamanda göreceğiz. Bize ekonomik anlamda destekleyenlere teşekkür ederim.

HEDEFİMİZ YENİ SEZONDA ŞAMPİYONLUK

Yeni sezon için transfer çalışmalarına başladık. Yeni sezon Ekim sonu gibi başlayacak. Bu yıl kendi çapımızda bir bütçe oluşturduk. Futbolcu bütçesi, gelir gider bütçesi Çalışmalarımıza 20 gün önce start verdik. Kültürspor bu yıl daha iddialı olacak. İnşallah bu yıl maçlarımızı da Keşan da oynarız. Bizim için geçen yıl çok dezavantadı, bütün maçlarımızı deplasmanda oynamış olduk. İç saha maçları da dahil olmak üzere. Bu yıl Keşan’da oynanırsa maçlarımız taraftarımız da gelir. Kültürspor kurulduğunda şöyle bir iddia da bulunduk. Amatör liglerin Türkiye’deki seyirci rekorunu kıracağız diye. Kültürspor’un bu yılki hedefi şampiyonluktur.

Bütün kulüpler aynı esnafın kapısını çalıyor. Hepimiz belediyeden bir bütçe alıyoruz. Bu sefer de aynı hedefe 4-5 takım yürümeye kalktığı zaman hepimiz birbirimizi aşağıya çekiyoruz.

KÜLTÜRSPOR İLE ANAFARTALARSPOR BİRLEŞİYOR MU?

Ben geçen yıl Anafartalarspor Kulübü Başkanı Olgu Karataşoğlu’na da söyledim. Kültürspor ve Anafartalarspor’u birleştirelim diye. tek çatı altında liglere katılalım. Kimin kulüp başkanı veya yöneticisi olduğu çok önemli değil. Aramızda bunlara karar veririz. Çünkü Anafartalarspor’da belli bir kitleye hitap ediyor. Kültürspor da belli bir kitleye hitap ediyor. İki kulübün birleşmesinden ortaya çok güçlü bir kulübün çıkacağına inandığımı söyledim. O zaman Olgu başkan da olumlu yaklaştı. Ligler başladığı için bu görüşmeleri erteledik.

BİZ KULÜP BAŞKANLARI KUKLA MIYIZ?

Şimdi bir Keşanspor gerçeği geri döndü.  Ama şuna da karşıyım herşeyden Keşanspor’un faydalanması bütün imkanların Keşanspor’a verilmesi. Şimdi Keşanspor Düğün Salonu tekrar Keşanpor’a verildi. Bu büyük bir bütçe oluşturuyor. Belediye başkanına güvenerek bütün her şeyi buna endeksliyorsak bizim kulüp başkanı olmamızın bir anlamı yok. Kulüplerin bütün giderlerini belediye karşılayacaksak biz kulüp başkanları kukla olarak duruyoruz o zaman.

BELEDİYE BAŞKANINA TALEBİM KEŞANSPOR’DAN BAŞKA HİÇ BİR KULÜBE DESTEK VERMEYİN

Keşan Belediye Başkanı’na şöyle bir talebim de olacak. Keşanspor Kulübü dışında hiç bir kulübe ekonomik olarak destek vermesin. Diğer kulüp başkanlarının da ne kadar başkan ve yönetici olduğu çıksın ortaya. Hedefi ve taraftarı olmayan kulüpler olduğu müddetçe bu işlerin zorlaşacağı ve bütün kulüplerin kapanma noktasına geleceğini düşünüyorum.

BU SEZON HER MAÇIMIZDA 2.500 SEYİRCİYİ HEDEFLİYORUZ

Bu yıl ortalama 2.500 seyirci hedefliyoruz. Biz seyircilerimizden 2-3 TL gibi kulübe destek istesek 15 günde maçımızı 7.500 TL’ye oynarız. Bu bizim kulübümüz için büyük bir avantaj. Kültürspor’un bu anlamda önü açık.

Bulut‘tan sonra söz alan Kantar‘da şu konulara değindi.

ŞAMPİYONLUĞUMUZU ELİMİZDEN ALDILAR.

Keşan Kültürspor’un  çok başarılara imza atması engellendi maalesef. Nasıl engellendi, hakemler tarafından, olmayacak penaltılar verildi, attığımız goller verilmedi. Takımımız çok güçlü bir takımdı. Ligde şampiyonluğu hak etmiştik. Şampiyonluğumuzu yediler desek yeri var yani. Şampiyonluğu elimizden aldılar. Bu takım 4.lüğü hak etmiyor biz şampiyonluğu hak ediyorduk. Tabi ekonomik şartlarda tabi ki bizi sıkıntılara soktu. Keşanspor gibi sağlıklı bir destek alsaydı şampiyon biz olurduk.

KEŞAN BELEDİYESPOR’UN KURULMASNINA BİR ANLAM VEREMEDİM

Keşan’da sporu değerlendirmemiz gerekirse o eski yıllardaki amatör ruh yok. Yöneticide de  futbolcuda da o amatör ruh yok. Keşan Belediyespor’un kurulmasına da hiç bir anlam veremiyorum. Keşan Belediyespor kurulduysa Keşanspor’u niye kaldırmadılar. Keşanspor’u yoksa kaldıracaklar mı bitirdiler mi? Neden dolayı bitirdiler. Onu çok merak ediyorum. Keşan Belediyespor’un kurucuları çıkıp bir açıklama yapsalar da halkı da sporseverleri de bilgilendirseler iyi olur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL