HESABIM
Üye Ol

BUNUN ADI VATANA İHANET OLMALI!!

                 Yaşar İÇEN         yicen@kesanpostasi.com   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın Ak Parti’ ye adım atmasıyla beraber SİLKELENME DÖNEMİ başladı diyebiliriz. Seçmenlere bu dokunuşlar çok iyi gelecek. Gelmeli. Yoksa durum iç açıcı değil Ak Parti açısından. Nefes gibi, can gibi, moral gibi pekçok unsurun eklendiği...

Yazar: Yaşar İÇEN - Yazının Tarihi: 20 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:414 defa okundu.
                 Yaşar İÇEN
        yicen@kesanpostasi.com

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın Ak Parti’ ye adım atmasıyla beraber SİLKELENME DÖNEMİ başladı diyebiliriz.

Seçmenlere bu dokunuşlar çok iyi gelecek. Gelmeli. Yoksa durum iç açıcı değil Ak Parti açısından. Nefes gibi, can gibi, moral gibi pekçok unsurun eklendiği serum, Ak Parti’ ye gerçek anlamda GÖNÜL VERENLERİN damarına en kısa zamanda zerk edilmeli. Neden mi?? Çünkü ciddi anlamda hayal kırıklığı ve güven kaybı yaşıyorlar.
Dünya üzerindeki en büyük sorun GÜVENSİZLİK DUYGUSUDUR. Seçmene acil olarak güven verilmesi ve bu şekilde Ak Parti ye güç katılması gerekiyor.
Referandum öncesi de ciddi sıkıntı ve şikayetler vardı Ak Partili yöneticilere dair. Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum sonrasına temizlik sözü verdi. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalar da verilen sözün unutulmadığını gösterdi.
HAYDİ BİSMİLLAH!! Bu iş çok zor görünüyor ama niyetli olmak önemli.
 Bu şikayetler listesinde  ilk sırayı BELEDİYELER alıyor. Yapılan yolsuzluklara ve kural dışı uygulamalara dair yoğun şikayetler var. Aslında bunu herkes biliyor da ben yinede ufaktan bir hatırlatayım dedim.
Bölgemiz itibariyle konuşuyorum; şu an yerel seçim yapılsa Ak Parti adayları büyük hezimet yaşar inanın. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ da bunun farkında. En kısa zamanda bu yönde adımlar atılacak. Fakat adımlar sadece görevden almak ile kalmasın. Yenen bir yemek varsa hesap ödenmeli!!
Bazı seçmenler şunu söylüyor; belediye başkanı seçildiği zaman kirada oturuyordu şimdi KARUNUN HAZİNESİNİ SOLLADI!!
Bu konularda araştırılmalı ve gereken yapılmalı. Karun’ a ayıp olmasın değilmi?
Birde şu iddia ediliyor; bölgedeki  halk mağdur olmasın diye  ANKARA muslukları sonuna kadar açtı fakat elle tutulur hiçbir hizmet ve yatırım göremedik. Neden? Ve nereye kullanıldı musluktan çağlayanlar??
Eskiden padişahlar kıyafet değiştirerek halkın arasına karışıp sorunları birinci ağızdan alırmış.
Şimdi bu uygulamaya o kadar çok ihtiyacımız varki. Çünkü buradan doğru tespitlerin ANKARA ya gittiğine inanmıyorum.
Ayyyy!!! Şimdi konuşurken dahi içim daraldı biliyor musunuz. Vicdanlarını kaybetmemek için duyarlı insanlar geriye çekildi ve şu an ortada olan acı tabloyu hepsi izliyor YÜREKLERİ sızlayarak. Siyaset arenası çok farklı ve kötü mecralara kayıyor.
Bu konuda da ciddi cezai yaptırımları ön gören kanunlar çıkarılmalı. Hatta  KASITLI yapılan yanlış bilgilendirmeler ve yönlendirmelerin adı “vatana ihanet” olmalı.
Ve bu kapsamda ele alınıp cezai yaptırımları da bu yönde almalı…

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı