HESABIM
Üye Ol

Büyükyatıkçı ve Demirel, Bocuk Gecesi’ni değerlendirdi

Büyükyatıkçı ve Demirel, Bocuk Gecesi’ni değerlendirdi

Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı ve Çamlıca Muhtarlığı AB Proje Koordinatörü Tahir Demirel, 26 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen Bocuk Gecesi ile ilgili değerlendirme yaptı. Bocuk Gecesi’nin, Çamlıca Köyü’nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildiğinin altını çizen Büyükyatıkçı ve Demirel, “Yağmur faktörüne rağmen katılımcı sayısının 20 bin kişinin üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Türkiye’nin pek çok ilinden katılımcı yer alırken, yurtdışından, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, Almanya, İskoçya, İngiltere...

Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:806 defa okundu.

Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı ve Çamlıca Muhtarlığı AB Proje Koordinatörü Tahir Demirel, 26 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen Bocuk Gecesi ile ilgili değerlendirme yaptı.

Bocuk Gecesi’nin, Çamlıca Köyü’nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildiğinin altını çizen Büyükyatıkçı ve Demirel“Yağmur faktörüne rağmen katılımcı sayısının 20 bin kişinin üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Türkiye’nin pek çok ilinden katılımcı yer alırken, yurtdışından, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, Almanya, İskoçya, İngiltere ve hatta Meksika’dan bile turistlerin olduğu bize ulaşan duyumlar arasında yer aldı. Çamlıca Bocuk Gecesi için binlerce profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçısı köyümüze geldi ve boyalı sokaklar ve tarihi taş evler, profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçıları tarafından ilgi odağı oldu. Bunun yanı sıra pek çok gezginin de geldiğini gözlemledik. Akademisyenler öne çıkan bir diğer gruptu. Bu tür grup katılımlarının her geçen yıl arttığını gözlemliyoruz. Etkinlikte yüz boyama ve maske takılması avantajını dikkate alarak katılan dizi oyuncuları, menajerler ve sanat camiasından da ilgi gösterenler vardı.” dedi.

“Köye girişler gece program bittikten sonra sabah saatlerine kadar devam etti”

Bekledikleri gibi katılım sayısının 30 bin civarında olduğunu, ancak uyarıların ve araç parkları ile ilgili yönlendirmelerin dikkate alınmaması nedeni ile park sorunu, buna bağlı olarak da trafik sorunu yaşandığını kaydeden Arif Büyükyatıkçı ve Tahir Demirel“Buna bağlı olarak da binlerce kişi köye giremeden Çanakkale yolundan dönmek zorunda kaldı. Köye girişler gece program bittikten sonra sabah saatlerine kadar devam etti. Gece köye giremeyenler ertesi günü tekrar köye gelerek ziyarette bulundular. Her ne kadar hem trafik hem de otopark düzeni için önlemler alınmış olsa da yağmur sebebi ile köy bağlantı yolları kullanılamadı. Başlıca yaşanan sorunları sıralarsak; köye alternatif ulaşım yollarının stabilize olmayışına bağlı olarak çamur sebebi ile yollarda kalanlar, trafik sıkışıklığı ve araç parkı sorunu oldu. Öncelikle tüm katılımcılarımızdan hoş görüleri için teşekkür ederek özür diliyoruz. Öne çıkan sorunlara yönelik çözümler için devletimizin ilgili birimleri ile görüşmelerimize başlamış bulunmaktayız. Çamlıca Bocuk Gecesi’ne Türkiye’den ve yurtdışından katılan,başta değerli misafirlerimiz olmak üzere, gecenin rengine dokunmadan hassasiyetle asayişi sağlayan Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ve görev alan tüm personeline, Bocuk Gecesi’ni Keşan’nın bir marka değeri olarak görüp destekleyen STK temsilcileri ve yönetim ekiplerine, hafta sonu dahil çalışarak emek veren muhtarlık çalışanlarımıza, sahne, sokak, meydan, kostüm vb. gibi pek çok alandaki düzenleme ve hazırlıklar için 3 aydır gece gündüz emek veren köy gençlerinden oluşan teknik ekibimize, gecenin konseptine uygun 100’e yakın kostümün tasarım ve dikimini yapan kostüm grubu kadınlarımıza, sahne sunum ve gösterileri için soğuk havada çalışıp emek veren, sunucu, dansçı, oyuncu, DJ ve tüm sahne ekibine, çocukluğunu Çamlıca’da geçirip yaklaşık 20 şarkı ile sahnede etkiliğimize renk katan ve desteğini sunan O ses Türkiye birincisi Oğuz Berkay Fidan’a, sosyal medya alanında hizmet veren arkadaşlarımıza, basın ve reklam sürecini yöneten arkadaşlarımıza, 14 yıldır Bocuk Gecesi’nin tanıtımı için emek veren başta yerel basınımız olmak üzere, gazeteci arkadaşlarımız, yaygın medya kuruluşu çalışanları ve son yıllarda her organizasyonumuz için köye gelen yabancı basın mensubu arkadaşlarımıza, misafirlerimizi ağırlayıp konuk eden Çamlıca sakinlerine ve esnafına, stantlarda hizmet veren stant sahiplerine, her yıl gönüllü olarak kabak tatlılarını yapan ve emek veren Çamlıcalı kadınlarımıza, etkiliğin başta alt yapı ve donanım olmak üzere misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamamıza katkı sağlayan sponsor firmalarımıza, katılım ve desteklerinden ötürü sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.” diye konuştu.

Haber MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı