TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Dünya Kültür Sanat Okuma Sayısı: 327

BUZİKİ ADALI AHMET HOLLANDA’YI MÜZİĞİ İLE FETHETTİ

Hollanda’ya gelen Türkiye de ve Balkanlarda sevilen sanatçısı  Buziki Adalı Ahmet  23 Nisan günü Dünyada tek Atatürk ve Çanakkale müzesinde verdiği canlı konserlerle büyük beğeni kazandı. Atatürk müzesinde kahramanlık parçalarından..

BUZİKİ ADALI AHMET HOLLANDA’YI MÜZİĞİ İLE FETHETTİ
Hollanda’ya gelen Türkiye de ve Balkanlarda sevilen sanatçısı  Buziki Adalı Ahmet  23 Nisan günü Dünyada tek Atatürk ve Çanakkale
müzesinde verdiği canlı konserlerle büyük beğeni kazandı.
Atatürk müzesinde kahramanlık parçalarından ,İzmir Marşı, Çanakkale içinde Aynalı çarşı, Memleketim  gibi parçalarla  herkesi büyüleyen ve binlerce kişinin izlemesine neden olan Buziki Adalı Ahmet i tanımak Hollanda ve Avrupalı  Türkler arasında büyük sevinç yarattı.
Buziki Ahmet yaptığı açıklamada”Aslen Kırcaali nin  Kirkova ilçesi Adalı köyündenim. Yıllardır İstanbul da yaşıyorum. Naim Süleymanoğlu nun hemşerisi ve akrabasıyım. Hollanda da Naim’in  arkadaşı Bülent Türker’i biliyordum. Müzede 23 Nisanda  her şey güzel bir canlı yayın yaptık. Hem müze hem Atatürk köşkündeki  yayınların bu kadar çok ilgi çekeceğini beklemiyordum  . Diğer milli günlerde de bu yayınlara devam edeceğiz. Türkiyemizi çok seviyoruz” dedi.
Adalı Buziki Ahmet, Türkiye’de bir çok beş yıldızlı otellerde ve Gökçeada da verdiği  konserlerle ayrıca Yurt dışında Yunanistan ve Bulgaristanda da çok sevilen bir sanatçı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL