TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.317
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.687
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.366
Kültür
 • Okuma Sayısı: 272

 • Çakırlar Edirne’deki bazı tarihi eserler konusuna dikkat çekti

  İYİ Parti Edirne Milletvekili ve Genel İdare Kurulu Üyesi Orhan Çakırlar, Edirne’nin bazı tarihi eserlerinin gündeme kazandırılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Çakırlar‘ın konuyla ilgili açıklaması şöyle “Fatih Sultan..

  Çakırlar Edirne’deki bazı tarihi eserler konusuna dikkat çekti

  İYİ Parti Edirne Milletvekili ve Genel İdare Kurulu Üyesi Orhan Çakırlar, Edirne’nin bazı tarihi eserlerinin gündeme kazandırılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

  Çakırlar‘ın konuyla ilgili açıklaması şöyle

  “Fatih Sultan Mehmet Han’ın eğitim aldığı medrese olarak bilinen Edirne merkezde bulunan Saatli Medrese, Edirne Valiliği ile Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinin iş birliği ile ihya edilip açılışı yapılan Fatih Sultan Mehmet Müzesi ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla yakın zamanda açılışı yapılacak olan Edirne Müzesi kurucularından Necmi İğe evininde Müze olarak günümüze kazandırılması Edirne’mizin tarihini gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak ve Edirneli hemşerilerimi mutlu edecektir.

  Ancak defalarca dile getirmemize rağmen Zindanaltı kazıları, Makedon Kulesi(Saat Kulesi), Balon Hangarı, Şeyh ŞucaeddinKaramani Türbesi, Evliya Kasımpaşa Camii ve Yemiş Kapanı Han’ı gibi ecdat yadigarlarını günümüze kazandırılması için neden harekete geçilmemektedir.

  Milletvekili olmadan önce Edirne tarihine ve kültürüne duyarlı bir vatandaş olarak bu eksiklerin tamamlanması gerektiğini elimden geldiğince dile getirmeye çalışıyordum, Milletvekili olduktan sonra ise her platformda Edirne’de kaderine terkedilen tüm ecdat yadigarlarının günümüze kazandırılması için mücadele ediyorum ve etmeye devam edeceğim.”

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL