TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Siyaset Okuma Sayısı: 237

Çakırlar, “Milletin gündemi bu gündem değil”

  Edirne Milletvekili GİK Üyesi Orhan Çakırlar, milletin gündemi ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Çakırlar‘ın açıklaması şöyle;   Türkiye İstatistik Kurumunun mart ayına ilişkin enflasyon verileri gerçeklerden uzak olduğu..

Çakırlar, “Milletin gündemi bu gündem değil”

 

Edirne Milletvekili GİK Üyesi Orhan Çakırlar, milletin gündemi ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Çakırlar‘ın açıklaması şöyle;

 

Türkiye İstatistik Kurumunun mart ayına ilişkin enflasyon verileri gerçeklerden uzak olduğu bilinmekteyken, açıklanan verileri dahi göz önünde bulundurduğumuzda durumun vahameti ortaya çıkmaktadır. Anlaşılmıştır ki, son iki buçuk yılda 4 TÜİK Başkanının değiştirilmesi bile, gerçekleri saklamaktaki çabanıza çare olamayacak hale getirmiştir.

 

Şimdi ise iktidar ve küçük ortağı suni gündem değişiklikleri ile çiftçinin, işçinin, esnafın, emeklinin geçim derdini unutturarak, gündem dışı konularla kamuoyunu meşgul etmeye devam etmektedir.

 

İstikrarsız ve yanlış ekonomi politikaları neticesinde büyük bir darbe yiyen tarım sektörü de buradan nasibini almıştır. Artan döviz kuru bütün girdi maliyetlerinde hissedilmektedir. Özellikle gübrede yaşanan olağanüstü artışlar çiftçimizi eksik gübre kullanımına sürüklemekte, dolayısıyla çiftçimizi hasat zamanı verim açısından büyük bir kayba uğratacaktır.

 

Toprağı işleyip, karnımızı doyuran çiftçimizin borç batağında olduğunu halen anlamayan iktidar ve küçük ortağını gerçekleri görmeye davet ediyorum. Çiftçilerimizin sadece bankalara olan borcu, Ocak ayı itibariyle 143 milyar lira, buna piyasaya olan, yani bayilere ve esnafa olan en az 50 milyar lira borcu da ekleyince çiftçimizin toplam borcu 200 milyar lirayı aşıyor.

 

Utanmadan çiftçimize borç yapılandırması yapıyoruz diyorlar, fakat yapılandırma içinde bankalar yok,  yapılandırma grubuna giren borçlar ise faiz artırımına uğruyor. Bankalar çiftçinin borcuna karşılık traktörüne, ineğine tarlasına el koyarken sıkılmadan yapılandırma yapıyoruz diyorlar.

 

İYİ Parti iktidarında çiftçimiz hak ettiği değeri görecek, çiftçimizin üretime devam edebilmesi için her türlü çabayı sarf etmekten kaçınmayacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL