TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Siyaset Okuma Sayısı: 131

Çakırlar’dan, Ulaştırma Bakanı’na Süloğlu kavşağı için soru önergesi

İYİ Parti Edirne Milletvekili ve GİK Üyesi Orhan Çakırlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması istemi ile TBMM’ye Süloğlu kavşağında meydana gelen kazalarla ilgili bir soru önergesi verdi…

Çakırlar’dan, Ulaştırma Bakanı’na Süloğlu kavşağı için soru önergesi

İYİ Parti Edirne Milletvekili ve GİK Üyesi Orhan Çakırlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması istemi ile TBMM’ye Süloğlu kavşağında meydana gelen kazalarla ilgili bir soru önergesi verdi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

                                                                                            Orhan ÇAKIRLAR

                                                                                                                 Edirne Milletvekili

 

Edirne-Hamzabeyli sınır kapısı yolu Süloğlu ayrımında bulunan kavşakta ve Edirne-Süloğlu yolunda uzun yıllardan beri trafik kazaları yaşanmaktadır. Kavşakta meydana gelen kazalar yolun güvenliğinde problemler olduğunu kanıtlar niteliktedir. Edirne-Süloğlu yolu ise yıllar önce tamamlanmış, gereksiz ve tehlikelivirajlarlabirlikte bir gidiş bir geliş olmak üzere toplam 2 şeritli ve dar olupyaklaşık 33 kilometredir. Her sene yolda bozulmalar ve çökmeler meydana gelmekte onlarca kaza yaşanmakta ve birçok vatandaşımız burada yaşanan kazalarda hayatlarını kaybetmektedir.

 

Bu bağlamda;

  • Süloğlu yol ayrımında bulunan kavşakta meydana gelen kazaların sebepleri araştırılmış mıdır?
  • Süloğlu yol ayrımında bulunan kavşakta uyarı levhaları yeterince var mıdır?
  • Süloğlu yol ayrımında bulunan kavşakta son on yılda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Meydana gelen trafik kazalarının kaçı ölümlü veya yaralanmalıdır?
  • Bahse konu kavşakta kazalara sebebiyet vermemek için herhangi bir çalışma düşünülmekte midir?
  • Edirne-Süloğlu yolu yukarıda belirtildiği üzere bir gidiş, bir geliş olmak üzere 2 şeritli ve dar olmasına rağmen yollarda bozulmaların yaşanmasıyla yolun bazı bölümlerinde daha fazla daralma yaşanmaktadır, bu sebeple trafik akışının yoğun olduğu yolda genişletilme veya alternatif bir yol çalışması düşünülmekte midir?
  • Edirne-Süloğlu yolunda son on yılda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Meydana gelen trafik kazalarının kaçı ölümlü veya yaralanmalıdır?

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL