Köşe Yazısı

Çare Sizsiniz…

Çare Sizsiniz…

tahsinyazar

    Tahsin ATAİZİ

tataizi@kesanpostasi.com

Yolunu bulamayanlardan korkmayın! Korkulacak olan kişiler; sizin,bizim,hepimizin sırtından bir yolunu bulup yalan beyan ve vaadlerde bulunanlardır. “Ayinesi iştir kişininlafa bakılmaz”, kişi ve partilerin geçmiş icraatlarına bakarak yapınız değerlendirmenizi. Benim asil milletim,vatandaşım oyuna gelmeyecektir,eminim. Yanlışı ve yanlış yapanların önünü kesince doğruyu ve doğruları bulacaktır. Layık olduğu şekilde yönetilerek hizmet almayı da hak edeceklerdir.

 

Seçeceğiniz liderlerde öncelikle arayacağınız vasıflardan 1.’si dürüstlük, 2.’si zeka, 3.’sü enerjidir. Eğer bu kişilerde  1.vasıf (dürüstlük) yoksa sadece 2. ve 3. vasıflara sahip olup yolunu bulanlar bu yollarda sizi de süpürecektir! Unutmayın ve asla süpürülmeyin.Geçmişi geri getiremezsiniz ama geleceğiniz ve geleceğimiz hepimizin elindedir. Bu enflasyonda,hayat pahalılığında ve hergün işsizler ordusuna katılan yüzlerce aileyi düşünecek olursak çeşitli vesilelerle verilen sadaka türü yardımların kısa bir süre için yaraya merhem olduğu düşünülebilir. Yardımların muhtaç kişilere verilmesi takdire şayan bir davranış şekli olarak kabul edilebilir. Ama milletin mağduriyetini bir “oy” uğruna istismar edenler de birgün “Oy Anam Oy Biz Ne Yaptık Ne Ettik de ne Bulduk?” diyeceklerdir.

Eee bu dünya etme bulma dünyası değil mi? Ama bunu hak edene hak ettiği oyu vermeyenler de “Oy Anam Oy Biz Yine Mi Yanıldık” demesinler sonra…

Vatandaş seçimden seçime elinde olan seçme hakkını, oylarını işini doğru ve dürüst yapana, vatandaş için çalışana kullanmadıklarında son pişmanlık fayda vermez… Sonra rahmetli Müslüm Baba’nın “Son Pişmanlık Neye Yarar” şarksını yine birlikte söyleriz.

Seçeceğiniz parti ve kişilerin ve önceden görev yapmışların,seçilmişlerin geçmişini ve bugününü dikkate almalıyız. Elde ettikleri servet ve mülk zamana yayılıp bakıldığında,hakkıyla elde edilen kazanç ise helal olsun. Kimsenin malında mülkünde gözümüz yok,servet düşmanı da değiliz.

Sevgili seçmenler Çaresiz değilsiniz, TEK ÇARE SİZSİNİZ BU SEÇİMDE…

Nasıl mı?

Çevrenizdeki sorunlarınıza, yapılacak ve yapılması gereken işlere,vatandaş olarak sizlere verilecek hizmetlere,vaatlerin doğruluk derecesi ile,önsezinizle oy verme zamanında doğruya oy vermeniz,çaresizliğinizi sandıktan çıkaracaktır. Çaresizliğinize kendi oylarınızla çare bulunuz.Sonuçta da verdiğiniz oylarınızla layık olduğunuz şekilde hizmet görüp,yönetileceksiniz.İnanın buna.

İdeal lider,dürüst,bilgili,zeki olup önsezi gibi yetenekelerin de hepsine sahip ise,vatandaşın istekleri ile bütünleşerek gerçek yolu seçmenleri ile bulur. İnsanların yaptığı sahte paralar kadar,paraların yarattığı sahtekar insanlarda vardır. Can Yücel ne kadar güzel ifade etmiş aşağıdaki mısralarında,birbirine yakın olduğunu zanneden insanların uzaklığını…

“En uzak mesafe ne Afrika’dır

Ne Çin

Ne Hindistan

Ne Seyyareler

Ne de yıldızlar geceleri ışıldayan

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir

Birbirini anlamayan…”

Ekonomik sıkıntıların acısını;sadece seçimler öncesi yalan yanlış beyanlara kanıp inananlar çekmeyecek! Dolayısıyla hepimiz çekeceğiz.

Not: bu yazımın bir bölümünü “çaresiz değilsiniz çare sizsiniz “ “Son pişmanlık neye yarar” diye şahsi düşüncelerimin doğrultusunda yerel ve genel seçimler öncesinde de sunmuştum.

Sonuç mu?

Neticesini hep birlikte gördük.

Şimdi mi?

HAYIRLISI TÜRKİYEM İÇİN…

ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ ÇARE SİZSİNİZ DİYORUM.

Yoksa son pişmanlık bir şeye yaramaz vede oy anam oy biz ettikte NE BULDUK demiyelim.

Haydi sandıklara OYLARIMIZ TÜRKİYEM için Hepimize Hayrola.

Selam, Sevgi, Saygılarımla.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL