Cavit Deniz’den, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne Duygusal Ziyaret

Cavit Deniz’den, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne Duygusal Ziyaret

Eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakankarından ve DSP Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit’in Ulucanlar Cezaevi’nde kaldığı oda Keşanlı Gazeteci Keşan FM “Bunu Konuşalım”Program yapımcısı Cavit Deniz tarafından ziyaret edildi. Ecevit’in kaldığı odada yatağa oturan Deniz, şunları söyledi.”Cezaevleri kasvet ve hüzün verir. Ancak Ulucanlar Cezaevi yakın siyasal tarih kokar.İlericiler, devrimciler, yurtseverler ve Ecevit tarafından onurlu dik duruş, onurlu...

Haberin Tarihi: 11 Mart 2018 - Okunma Sayısı:510 defa okundu.

Eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakankarından ve DSP Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit’in Ulucanlar Cezaevi’nde kaldığı oda Keşanlı Gazeteci Keşan FM “Bunu Konuşalım”Program yapımcısı Cavit Deniz tarafından ziyaret edildi.

Ecevit’in kaldığı odada yatağa oturan Deniz, şunları söyledi.”Cezaevleri kasvet ve hüzün verir. Ancak Ulucanlar Cezaevi yakın siyasal tarih kokar.İlericiler, devrimciler, yurtseverler ve Ecevit tarafından onurlu dik duruş, onurlu dirençlerin yankılandırıldığı yer olmuştur.

 

Deniz, cezaevinin idam sephasının önünde ise Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan ile birlikte 16 siyasi suçlunun hayatın Son veren sepha utanç sephasıdır” dedi.

REKLAMLAR

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı