Siyaset Okuma Sayısı: 18

Çetin:  ‘Analar Ağlamasın’

  AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, “PKK’nın HDP eliyle dağa kaçırdığı çocukların annelerinin başlattığı eylemle ilgili CHP’nin tek kelime edememesini halkımızın vicdanına bırakıyorum” dedi. AK Parti Süleymanpaşa İlçe..

Çetin:  ‘Analar Ağlamasın’

 

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, “PKK’nın HDP eliyle dağa kaçırdığı çocukların annelerinin başlattığı eylemle ilgili CHP’nin tek kelime edememesini halkımızın vicdanına bırakıyorum” dedi.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, Diyarbakır anneleri için açıklamada bulundu. İlçe Başkanı Çetin, HDP aracılığıyla terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan annelerin evlatlarına kavuşmalarını gönülden arzu ettiklerini ve terör nedeniyle artık annelerin ağlamaması gerektiğini ifade etti.

Çetin, Türkiye gündemine oturan Diyarbakır annelerinin sesinin her yerde duyulduğunu ancak CHP’nin Diyarbakır annelerine kulaklarının sağır, dillerinin lal olduğunu belirterek, ” Çocukları kaçırılan vatandaşlarımızın HDP binasına gitmelerinin bir anlamı var; Çünkü HDP, PKK’nın siyasi kolu gibi çalışarak ellerindeki imkanı terör örgütüne eleman sağlamak için kullanıyor. CHP bu konuda tek bir söz söyleyemiyor? Çünkü siyasi ortaklıklarının zarar görmesinden endişe ediyorlar. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum atandığı zaman süratle açıklama yapanlar, bulduğu ilk uçak biletiyle Diyarbakır’ın yolunu tutup terör ortakçılarına teselli verenler, nedense Diyarbakırlı analar için tek laf edemiyor.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzatılan her mikrofona insan hakları, eşitlik ve yaşama hakkı cümleleriyle başlayan ifadelerde bulunduğunu anımsatan Çetin, “Diyarbakırlı anaların hakkı yok mu? Neden Sayın Kılıçdaroğlu’ndan çıt çıkmıyor. Belediyelere kayyum atandığında soluğu Diyarbakır’da alan Ekrem İmamoğlu neden Diyarbakırlı anaların yanına gitmedi? Zihinlerinde, ortaklıklarının sağlığı ve nasıl üç beş oy daha fazla alırım kaygısı taşıyanlar anaların ağlamasına ses çıkaramazlar. PKK’nın HDP eliyle dağa kaçırdığı çocukların annelerinin başlattığı eylemle ilgili CHP’nin tek kelime edememesini halkımızın vicdanına bırakıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL