Güncel

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ATEŞÇİLERE YERİNDE UYGULAMALI EĞİTİM

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ATEŞÇİLERE YERİNDE UYGULAMALI EĞİTİM

 

Keşan Belediyesi, hava kirliliğinin azaltılması amacıyla, ilçedeki kalorifer kazanlarını yakan kalorifer ateşçilerine, yakma teknikleri ile ilgili yerinde uygulamalı eğitim veriyor.

atescilere-yerinde-uygulamali-egitim-9 atescilere-yerinde-uygulamali-egitim-12

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalarda; Makine Mühendisleri Odası Keşan İlçe Temsilcilik Başkanı Makine Mühendisi Mehmet Ali Şahin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevlileri; Erdal Çokal, Osman Coşkun ve Mümin Direk’ten oluşan ekip, 22 Aralık 2016 Perşembe günü, İspat Cami Mahallesi’ndeki Özgün Yapı ve Güven Apartmanı’nda, bölgedeki kalorifer kazanı yakan ateşçilere, belirlenen ortak bir kazanda, yerinde uygulamalı eğitim verdi.

atescilere-yerinde-uygulamali-egitim-6 atescilere-yerinde-uygulamali-egitim-1

Uygulamalı eğitimlerde yaklaşık 40 ateşçiye kazan yakma teknikleri, uyulması gereken saatler, yanlış yakım sonucu oluşan hava kirliliğinin insan ve çevre sağlığına olumsuz etkileri anlatıldı ve yapılan yanlışların tüm bölge halkını ilgilendiren başta sağlık olmak üzere çeşitli sorunlara yol açtığına dikkat çekildi.

Uygulamalı eğitimde yakma tekniklerine uygun olarak yakılan kalorifer kazanının bacasından siyah duman çıkmadığı görüldü.

Yerinde uygulamalı eğitimlerin önümüzdeki günlerde de belirlenen programa göre devam edeceği bildirildi.

Eğitimler sonrasında, yetkililer tarafından belirtilen yakma tekniklerine göre yakım yapılmadığının tespiti halinde kalorifer ateşçilerine idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL