Güncel Okuma Sayısı: 11

Çevrimiçi Gazetecilik kitabı çıktı!

Akademisyen Dr. Aysel Çetinkaya’nın yazdığı “İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik” kitabı uzun ve keyifli bir çalışmanın ürünü olarak Nobel Akademik Yayıncılık etiketiyle okuyucusuyla buluşmak için hazır. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim..

Çevrimiçi Gazetecilik kitabı çıktı!

Akademisyen Dr. Aysel Çetinkaya’nın yazdığı “İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik” kitabı uzun ve keyifli bir çalışmanın ürünü olarak Nobel Akademik Yayıncılık etiketiyle okuyucusuyla buluşmak için hazır.

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya, akademik çalışmalarının bir kısmının yer aldığı “İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik” adını verdiği ilk kitabı raflardaki yerini aldı. Nobel Akademik Yayıncılık’tan çıkan kitapta Çetinkaya, basılı gazetelerle birlikte günümüzde önem kazanan çevrimiçi gazeteciliği, buna bağlı olarak ortaya çıkan mülkiyet yapısı ve ekonomik sorunları ele akıcı bir dille anlatıyor.

REKLAM! REKLAM! REKLAM!

Eser, temelde reklam gelirine dayanan bu ekonomik modelde Türkiye’deki çevrimiçi gazeteciliği, içinde faaliyet gösterdiği medya piyasasını da göz önünde tutarak maliyet yapısı, gelir modeli ve reklam – içerik bağı yönünden derin bir şekilde irdeliyor. Yazar, çevrimiçi gazetelerin ilgili bölümlerinden yetkililerle yaptığı görüşmelerden özgün ve aydınlatıcı bulgulara ulaşarak okuyucunun kafasındaki reklam ve yazı işleri arasındaki bağa dair soruları gidermeyi hedefliyor.

MEDYA 4’ÜNCÜ GÜÇ MÜ?

Dr. Aysel Çetinkaya’nın bu eseri, modern kamusal örgütlenmenin üçlü yapısı olarak bilinen yasama, yürütme ve yargı güçlerine eşlik eden dördüncü gücün, yani medyanın mutfağı olarak adlandırılan yazı işleri süreçlerine ve içeriklere gerçekçi ve eleştirel bir gözle bakabilmenin yolunu da açıyor.

www.kocaelidenge.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL