HESABIM
Üye Ol

CHP 212 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

CHP 212 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Son dakika… CHP’nin belediye başkan adaylarının bir bölümü belli oldu CHP, 212 belediye başkan adayını açıkladı. Listede dikkat çeken isimler yer alıyor. Öte yandan duyurulan listede Ankara’dan sadece Kalecik ilçesinin adayı açıklanırken, İstanbul ve İzmir’den ilçe dahi yer almadı. CHP, bugünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında, 212 adayını daha belirleyerek, kamuoyuna açıkladı. CHP’nin yönetimde olduğu 6...

Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:728 defa okundu.

Son dakika… CHP’nin belediye başkan adaylarının bir bölümü belli oldu

CHP, 212 belediye başkan adayını açıkladı. Listede dikkat çeken isimler yer alıyor. Öte yandan duyurulan listede Ankara’dan sadece Kalecik ilçesinin adayı açıklanırken, İstanbul ve İzmir’den ilçe dahi yer almadı.

CHP, bugünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında, 212 adayını daha belirleyerek, kamuoyuna açıkladı. CHP’nin yönetimde olduğu 6 büyükşehir belediyesinin beşinde mevcut başkanlar yeniden aday gösterildi. Buna göre; Aydın’da Özlem Çerçioğlu, Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Hatay’da Lütfü Savaş, Muğla’da Osman Gürün, Edirne’de Recep Gürkan, Tekirdağ’da ise Kadir Albayrak tekrar aday oldu.

Uzunköprü de ise mevcut başkan Enis İşbilen’in yerine Özlem Becan atandı.

Bunun yanında Mardin ve Malatya büyükşehir belediye başkan adayları da belirlendi. Ankara’dan sadece Kalecik ilçesinin adayı açıklanırken, listede İstanbul ve İzmir’den ilçe dahi yer almadı.

10 İL ADAYI

CHP; Edirne, Ardahan, Kırşehir, Karaman, Çankırı, Çorum, Çanakkale, Sinop, Bilecik, Tunceli’nin bulunduğu 10 ildeki adaylarını da açıkladı.

CHP’nin diğer il ve ilçelerdeki adaylarını aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı