CHP Edirne Milletvekili Adayı Yakup Atalay’ın seçim çalışmaları son hızla devam ediyor

CHP Edirne Milletvekili Adayı Yakup Atalay’ın seçim çalışmaları son hızla devam ediyor

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala gecesini gündüzüne katarak  büyük bir mücadele yürüten CHP Edirne Milletvekili Adayı Yakup Atalay ziyaret ettiği ilçelerde ve köylerde büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Dün akşam Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan ve İlçe Örgütüyle Uzunköprü’nün Kırkavak, Beykonak ve Hasanpınar Köylerini ziyaret eden Atalay; buradaki vatandaşların kendilerine gösterdiği sevgiye ve desteğe...

Haberin Tarihi: 19 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:410 defa okundu.
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala gecesini gündüzüne katarak  büyük bir mücadele yürüten CHP Edirne Milletvekili Adayı Yakup Atalay ziyaret ettiği ilçelerde ve köylerde büyük bir ilgi ile karşılanıyor.
Dün akşam Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan ve İlçe Örgütüyle Uzunköprü’nün Kırkavak, Beykonak ve Hasanpınar Köylerini ziyaret eden Atalay; buradaki vatandaşların kendilerine gösterdiği sevgiye ve desteğe teşekkür ederek “ 24 Haziran yıllardır ezilen ve emeğinin karşılığını alamayan herkesin kaderinin değiştiği gün olacak.” Dedi.
Türkiye ekonomisini adeta bir cenderenin içerisine kıstırıldığını ifade eden Atalay,  ekonomiyi bu cendereden çıkaracağız. Korku ve umutsuzluğa karşı;  güven ve dayanışma ruhuyla değişimi sağlayacağız ve geleceğimizi inşa edeceğiz. “ dedi.
Türkiye’nin çok büyük bir üretim potansiyeline sahip olduğunu belirten  Atalay;  Ancak AKP sayesinde Tarım Ürünlerinde resmen ithalata bağımlı hale gelinmiştir diyerek “Türkiye; Rusya, Almanya, Fransa, Ukrayna’dan buğday, İngiltere ve Hırvatistan’dan arpa, Gürcistan’dan saman, ABD, Yunanistan, Türkmenistan ve Hindistan’dan pamuk, Arjantin’den soya, ABD, Arjantin ve Brezilya’dan mısır, ABD Vietnam, İtalya ve Tayland’dan çeltik ve pirinç, Etiyopya, Bangladeş, Mısır ve Çin’den kuru fasulye, Kanada’dan nohut ve yeşil mercimek, ABD, Ukrayna ve Kanada’dan bezelye ithal eder hale geldiyse bunun sorumlusu AKP iktidarıdır” dedi.
Eskiden buğday stokları olduğunu hatırlatan Atalay “ Şimdi her yıl 4 milyon ton düzeyinde buğday ithal eden bir ülke konumuna geldik. Tohum pazarının yüzde 70’i yabancı firmaların eline geçmiş. Diyerek durumun oldukça vahim olduğunun altını çizdi.
Çiftçinin yüksek girdi maliyetleri sonucunda artık üretemez ve köyünü terk eder duruma geldiğini ifade eden Atalay  çözümün ise Çiftçinin desteklenmesi olduğunu söyledi. “CHP iktidarında çiftçiye mazotu litresi 3 TL’den ÖTV’siz ve KDV’siz olarak vereceğiz. “ diyen Atalay böylelikle çiftçinin rahat bir nefes alacağını ifade etti.
Türkiye’de hayvancılığında çok ciddi bir kriz içerisinde olduğuna dikkat çeken Atalay, süt sorunu çözülmeden et sorunu çözülmez. Süte hak ettiği fiyat verilecek, üretici ve tüketici fiyatları arasındaki makas küçülecek. Küçük ve orta ölçekli hayvancılık işletmeleri desteklenecek. Tohum ve hayvancılık ıslah istasyonları vasıtasıyla yeniden yerli tohum üretimine ve ülkemiz şartlarına uygun hayvan ırklarının elde edilmesine yönelik ıslah çalışmaları başlayacak ve bölgemizde bu konudaki yatırımlardan yararlandırılacak.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı