Siyaset

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Keşan, İpsala ve Meriç’te

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Keşan, İpsala ve Meriç’te

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan TBMM’nin perşembe akşam kapanmasından sonra Edirne’ye geçerek yoğun bir programla Keşan, İpsala ve Meriç’te hemşehrileri ile buluştu.

 adasarhanlı ipsala 2

Enezli Ahmet Yörük tarafından Keşan’da yaptırılan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’nun açılış törenine katılarak güne başlayan Erdin Bircan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Edirne Milletvekilleri ile birlikte Yüksekokul’un açılışını yaptı. Açılış sonrasında okulu gezen Bircan, bu değerli eğitim kurumunu Keşan’a kazandıran Ahmet Yörük’e teşekkür etti.

adasarhanlı 2 ipsala chp

Açılış sonrasında Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıtlar Kooperatifini ziyaret eden Bircan, şoför esnafınını dertlerini dinledi. Ticari araçlar için trafik sigortalarının çok yüksek oranda artmasının en büyük sorunları olduğunu aktaran soför esnafı Bircan’dan yardım istedi. Alınan kararların büyükşehirler düşünülerek yapıldığını belirten Erdin Bircan, “Küçük şehirlerde ve ilçelerde minibüsçülük yapan arkadaşlarımız sanki büyükşehirdeki kadar çok kazanıyorlarmış gibi onlarla ayın sigortaları ve vergileri ödüyorlar. Bu büyük haksızlık bunun düzeltilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağım” dedi.

ipsala keşan kılıçköy keşan minibüs şoförleri yüksekokul açılış

Keşan Kılıçköy’e geçen Erdin Bircan, köyde yaşanlarla bir araya gelerek, köylülerle sohbet edip, sorunlarını dinledi.

yüksekokul açılış2

Keşan’dan İpsala’ya geçen Bircan, İpsala CHP İlçe Başkanlığını ve kahveleri gezerek vatandaşlarla bir araya geldi. Çeltikçilerin sorunlarını ve ofisin açılması için Torak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı ile yaptığı görüşmeleri aktaran Bircan, ofisin açılacağı bilgisini 10 Aralık’ta genel müdürle yaptığı görüşmede öğrendiğini ve kamuoyuna açıkladığını anlattı.

İpsala’dan Meriç’e geçen Erdin Bircan Adasarhanlı Köyünde çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilere TMO görüşmelerini aktaran Bircan, çiftçinin her zaman yanında olduğunu tekrar dile getirdi. Adasarhanlılar ile sohbet eden Erdin Bircan, dertlerini dinledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL