Siyaset

CHP Edirne tek vücut

CHP Edirne tek vücut

Olgay GÜLER-
CHP Edirne İl Örgütü tarafından 1 Kasım erken genel seçimi kapsamında birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı düzenlendi. İl, ilçe örgütleri ve partili belediye başkanlarının yanısıra yeni ve eski milletvekillerinin de katıldığı toplantıda parti olarak “tek vücut” mesajı verilirken hedefin Edirne’den 3 milletvekili çıkarmak olduğunun altı çizildi.
Türkiye genelinde 1 Kasım’da gerçekleştirilecek erken genel seçim öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz Çarşamba günü açıkladığı seçim bildirgesi kapsamsında seçim startını veren CHP Edirne İl Örgütü de dün Lalezar Restoran’da gerçekleştirdiği kahvaltıyla partilileri bir araya getirerek seçim sürecinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

5-10-Qnz6X9q

GAYTANCIOĞLU: “1 KASIM’DA TARİH YAZACAĞIZ”
Kahvaltıda ilk konuşmayı yapan CHP Edirne 1’inci Sıra Milletvekili Okan Gaytancıoğlu CHP ailesinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdiğine vurgu yaparak, 1 Kasım’da bir tarih daha yazacaklarını söyledi. Gaytancıoğlu şöyle konuştu;
“Bu aile bugün ne kadar büyük ve güçlü olduğunu bir kere daha gösterdi. Hepimiz CHP için canını dişine takmış, alın teri dökmüş insanlarız. Ve bunu da bir onur meselesi yapıyoruz. Yeniden bu teri dökeceğiz, yeniden yollara düşeceğiz. Önümüzdeki 1 Kasım’da bir tarih daha yazacağız, saltanatın kaldırıldığı gün tamamen başka yerlerde kurgulanan ve 13 yıldan beri bizi adeta eksenimiz değiştirip yöneten bir partiyi de tarihe gömeceğimizi biliyorum. Bu birlik ve beraberliğimiz güçlü olduktan sonra bunu başaracağımıza kesinlikle eminim. Burada zaman içerisinde birbirimize kötü sözler söylemiş veya davranmış olabiliriz. Ama bunların hepsini bir kenara bırakmamız lazım. Şimdi önümüzde süre de az. Yaklaşık 25 günlük bir süre içerisinde partimizi iktidar, Edirne’de de 3-0 yapacağız. Buna hepimiz inançlıyız ki, hepimiz buradayız.”
CHP’DEN RAFET SEZEN İÇİN HUKUKİ ADIM
CHP Edirne 2’inci Sıra Milletvekili Erdin Bircan da hata yapmamaları halinde Edirne’den 3 milletvekilinin garanti olduğuna işaret etti. Bircan, başta AKP Edirne 1’inci Sıra Adayı Rafet Sezen’i işaret ederek aday olmasına rağmen Trakya Birlik’teki görevinden ayrılmamasını eleştirdi. Bircan; “AKP’nin şu anda çıkartmış olduğu adaylara bakıyoruz. Her iki aday da istifa etmesi gerekirken görevine devam ediyor. Bununla ilgili Pazartesi günü sanıyorum bir hukuk süreci başlatacağız” dedi.
BİRCAN: “BİRBİRİMİZİ SEVMEK ZORUNDAYIZ”
Seçim öncesi partisi tarafından görevlendirilerek gittiği Doğu Anadolu’da insanların tepkisinin oldukça olumlu olduğunun altını çizen Bircan; “Bölge bölge dolaşıp konuştuğumuz insanlar tarafından şu anda bizim partimizin müthiş bir sempati kazandığını gördük. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Orta Anadolu’da artık CHP var. Bu seçimlerde yapmamız gereken şey, 7 Haziran sonrasındaki yapıcı politikamızı ve uzlaşmacı tavrımızı tek tek kahve kahve gezerek anlatmalıyız. Her birimize bu göre düşüyor. Parti içi bazı kırgınlıklar olmuş olabilir ama biz bu dönem birbirimizi sevmek zorundayız. Çünkü gerçekten ülke elden gidiyor. Ben Edirne’de 3-0 olacağına inanıyorum ve eminim” şeklinde konuştu.
GÜNESER: “ÜLKEYİ AKP’DEN KORUMAK ZORUNDAYIZ”
CHP Edirne 3’üncü Sıra Milletvekili Adayı Gürkan Güneser ise; 13 yıldır ülkenin içinde bulunduğu durum ve kargaşanın insanlara iyi anlatıldığı takdirde başarının geleceğini söyleyerek şöyle konuştu;
“13 yılda ülkeyi iktidarın bu durumu düzeltmeye talip olması doğru değil. Bütün sorunları ortaya doğru olarak koyan ve bunlara çözümleri hazırlayan ve seçim bildirgesini taklit ettikleri bir CHP var. O zaman biz CHP’liler olarak sadece ve sadece tek bir şey yapacağız. Belki 25-30 gün uyumayacağız, gezeceğiz ve bizim bildirgemizi, programımız anlatacağız. Edirneliler’e şu mesajı vermek istiyorum. Hepiniz CHP’li olmayabilirsiniz veya üye olmayabilirsiniz ama tüm Edirneliler, hepiniz ülkeyi AKP’den korumak zorundasınız, gelin AKP’ye Edirne’den milletvekili çıkartmayalım.”
GÜRKAN: “ÜZERİMİZE DÜŞMEYENLERİ DE YAPACAĞIZ”
CHP’li Belediye Başkanları adına konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, partisinin Edirne’de 7 Haziran’da başarılı bir performans ortaya koyduğuna dikkat çekerek; “10 bin üyemiz var ve 140 bin oy aldık. Yani üye sayımızın 14 katı kadar oy aldık. O zaman örgütümüz çok ciddi bir sınav verdi ve herkes çok çalıştı. Hiç kimse geriye dönüp takılıp kalmadı. Yine öyle çalışacağız. Üzerimize düşen değil, üzerimize düşmeyenler de dahil olmak üzere Belediye Başkanları olarak hepsini yapacağız. Çünkü burada kişilerin dışında CHP’nin, Edirne örgütünün onuru, itibarı söz konusudur. Bunun ötesinde seçim sloganındaki gibi Türkiye’nin geleceği söz konusudur” dedi.
BOZKURT: “PARTİ İÇİN ÇALIŞMAYANIN KARŞISINDA OLACAĞIM”
Toplantıda son olarak konuşan CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt ise seçimlerde sahalarda yer almayan, elini taşın altına koymayan seçilmiş ve üyelerin bundan sonra hiçbir süreçte konuşma hakkına sahip olmayacağına dikkat çekerek şöyle konuştu;
“Şunu herkes bilmelidir ki, partim için çalışmayanın her zaman ben de karşısında olacağım. Genel merkezimizin belirlediği “Önce Türkiye” sloganının hakkını vermeyen Cumhuriyet Halk Partili Olamaz. Bu saatten sonra ‘Cumhuriyet’in Kalesi’ dediğimiz Edirne’den AKP’ye vir milletvekili vermemiz utançtır. Sevgili büyüklerim, sevgili yoldaşlarım 3-0 onurunu hep birlikte yaşamak için, bir aile olduğumuzu unutmayarak tüm Türkiye’ye örnek bir örgüt disiplini göstermeliyiz. Benim hedefim ve hepimizin olmasına inandığım hedefimiz genel başkanımızı Başbakan, Cumhuriyet Halk Partimizi Türkiye birincisi ve iktidar yapmak, 3 milletvekilimizi Ankara’ya göndermektir.”
Toplantıda daha sonra, partide önceki dönemlerde milletvekilliği yapmış isimlere plaket verilirken, toplu fotoğraf çekilerek birlik ve beraberlik mesajı verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL