Manşet Siyaset

CHP Enez’de coştu…

CHP Enez’de coştu…

Siyasi partiler 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerdeki çalışmalarını 28 Mart 20143 Cuma günü akşamı yaptıkları son toplantılarla tamamladı.

Manşet

CIMG1060

Enez CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Çayır partililerine, Cumhuriyet Meydanı Bekir Kara Caddesi’nde yemek verdi. Sunuculuğunu CHP İl Genel Meclis Üyesi Adayı Şenol Kılıç’ın yaptığı gecede, kalabalık bir topluluğa hitap eden Çayır, şunları söyledi: “Enez’de Başçalanı aratmayacak kadar değerli bir siyasetçi ile yarış yapıyorum. Sanki bu arkadaş sütten çıkmış ak kaşık, ilk defa Enez’e gelmiş. Hiç kimseyle kavgası gürültüsü olmamış, belediyenin bütün imkanları halkı için, vatanı için, milleti için o kadar güzel kullanmış ve halk tarafından çok istenen, beklenen birisiymiş gibi arsızlıkla, yüzsüzlükle dedikodular yapıp, araçlardan anons ettiriyor. Yetmiyor, sarı kağıtlara bastırıp yollara attırıyor. Yetmiyor, Enez Belediyesi’nin Belediye Meclis Üyelerinden oluşan denetleme komisyonunun hazırladığı rapor üzerinde tarifat yaparak, yani evrakta sahtecilik yaparak beyaz bir kağıda ismini yazdırma cesaretini gösteremeden usulsüz bir şekilde kağıtlar dağıtıyor. Bunlarda yetmiyor, bu işin olmayacağını gördü, en sonunda en yakınlarından Belediye Meclis üyesi adaylarından, yönetim kurulundan arkadaşları söylüyor ki, bizim nasıl olsa mecliste kazanma şansımız yok. En son gelen bir kamyon erzağı dağıtalım, nasıl olsa biz bu karpuzcuya oy toplarız diyorlar. Yok böyle bir dünya. Hiç kimsenin özel hayatına, ailesine, sülalesine toplum içinde hiç kimseye laf etmedik. Ama bizi eleştirecek insanlar bizden daha dürüst, bizden daha onurlu, bizden daha şerefli, bizden daha namuslu olması gerekir. Ben buraya gelen bütün Cumhuriyet Halk partililere, bu seçimde ilk defa Cumhuriyet Halk Partiye oy vereceklere, ben buradaki bütün insanlarıma barış, kardeşlik, sevgi, çalışmak, üretmek ve kazanmayı vaat ediyorum. Hep beraber elele. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.” dedi.

Resim

Meclis Üyeler

CIMG1074

CIMG1096

Belediye Meclis Üyeleri partililere tanıtılmasından sonra, piyanist Bekir Erdin tarafından çalınan şarkı ve oyun havalarıyla CHP’liler adeta coştu.

CIMG1101

CIMG1076

CIMG1049

Daha sonra, kortej eşliğinde Kale Caddesi’nden yürüyüş yapıldı.

www.kesanhalkinsesi.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL